Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку та Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації можуть утратити частину інструментів держрегулювання.

Так, рекомендовано скасувати Дозвіл на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Дозвіл на реалізацію в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

Як було зазначено під час засідання, ці інструменти не передбачені чинним Законом «Про електронні комунікації» чи будь-яким іншим законом і на практиці не використовуються.

Низку інструментів рекомендовано спростити, оцифрувати тощо, деякі – перевести на повідомний принцип. Так, наприклад, запровадити принцип повідомлення замість ліцензування. Це запропоновано для ліцензій:

- на провадження господарської діяльності з оцінювання захищеності інформації, що не становить державної таємниці;

- на провадження господарської діяльності з оцінювання захищеності інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю;

- на провадження господарської діяльності з виявлення закладних пристроїв;

- на провадження господарської діяльності з розроблення і складення конструкторської та іншої технічної документації, виробництво криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації і т.д.