Сьогодні супутники приносять колосальний дохід не лише завдяки забезпеченню зв'язку, а й служать найважливішою підмогою у війні, дозволяючи бачити крізь туман війни. Видання Ineterstingengineering поговорила з Паямом Баназаде, фахівцем NASA, який вирішив зайнятися бізнесом на ниві SAR-супутників.

SAR-супутники працюють за технологією "радарів із синтезованою апертурою", що дозволяє їм навіть в умовах високої хмарності, туману, шторму і навіть уночі бачити все, що відбувається на землі. У цьому немає ніякої магії, просто вчені використовували навичку кажанів посилати радіохвилі в простір і формувати "картинку" на основі отриманої інформації.

Паям Баназаде є одним із засновників компанії Capella Space, яка на комерційній основі постачає високоякісні знімки з радаром із синтезованою апертурою (SAR). Компанія будує власні супутники, а потім за допомогою NASA, SpaceX або RocketLab відправляє їх на орбіту.

Зазвичай замовниками знімків Capella Space є державні чи великі сільгоспкомпанії, які потребують допомоги у плануванні земельних ділянок та моніторингу критичної інфраструктури.

Але через напад Росії на Україну послуги Capella Space були потрібні нашим військовим для того, щоб стежити за переміщенням військ і техніки російських окупантів. І Capella Space активно допомагає нашій розвідці та надає супутникові знімки уряду України.

"Для нас дуже важливою є можливість спостерігати за пересуванням російських військ, особливо вночі, коли звичайні технології сліпі", — написав віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров у своєму листі до Capella Space.

Операційний партнер одного інвесторів Capella Space Метт О'Конелл заявив, що "Всі ми дуже пишаємося роботою, яку компанія проробила в Україні, допомагаючи відстежувати дії Росії".

Щоб задовольнити попит клієнтів, що зростає, на супутникові знімки з радарів, Capella Space на сьогодні залучила близько $240 млн інвестицій і маючи в космосі сім своїх супутників збирається запустити їх ще більше цього року.