borodyanka1Бородянка розташована  за 50 кілометрів на північний захід від Києва, у цій війні дала цілу когорту потужних символів. Із тих, що запам’ятали усі, — це розстріляний рашистами Шевченко й архангел Михаїл, який зронив хреста, але меча втримав. На початку повномасштабного вторгнення Росії в цьому містечку велися запеклі бої, які спричинили значно більші руйнування житлових будинків, ніж в інших постраждалих від обстрілів російських військ населених пунктах Київської області.

За словами виконувача обов'язків начальника ГУ ДСНС у Київській області Петра Кісільова, який розбирає завали у Бородянці, центральна частина містечка зруйнована на понад 90 відсотків, проте "інвентаризація руйнувань у Бородянці ще триває". Він підкреслює, що у цьому населеному пункті немає жодних військових частин, складів та об’єктів стратегічного значення. "Це просто варварське ставлення російських військ до мирного населення", - каже Кісільов.

Разом з тим росія заманює своїх громадян на військову службу запевненнями у безкарності мародерства на війні в Україні. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони. Про факти мародерства  повідомили радіоаматори Бородянки, дивіться відео: