Чому у росіян такий поганий зв'язок? Чому не шифрують? Наслідок корупції. Як наші перехоплюють їхні розмови – дивіться.

Проект з розробки радіостанцій секретного зв'язку для Міноборони РФ, на який з бюджету було виділено 18,5 млрд рублів, обернувся "розпилом" оборонного замовлення та розкраданнями на суму, близьку до "пропаж" на космодромі "Східний".

Замість власного виробництва радіостанцій "Азарт-П1", які декларувалися як російська розробка, створена виключно на вітчизняній елементній базі, чиновники та військові закупили майже готові системи в Китаї, заощадивши і потім викравши 6,7 мільярда рублів. Такі свідчення під час розслідування кримінальної справи дав один із обвинувачених - колишній заступник начальника Генштабу-начальник головного управління зв'язку збройних сил (ГУС ЗС) Росії Халіл Арсланов.

За його словами, радіостанції, які у 2013 році почали надходити до військ, у практично готовому вигляді купувалися в КНР, а в Росії відбувалося лише фінальне складання з установкою деяких комплектуючих.

При цьому офіційно стверджувалося, що продукція розроблена підприємством "Ангстрем" – найбільшим hi-tech проектом Росії початку 2010-х, який на гроші ВЕБу запустив колишній міністр зв'язку Леонід Рейман.

Завод "Ангстрема" у Зеленограді мав виробляти мікрочіпи та залучив держкредит на 1 млрд доларів, але у 2019 році був визнаний банкрутом. За 10 років компанія не внесла жодного платежу за позикою.

У кримінальній справі про передбачувані махінації на 6,7 млрд руб. під час поставок до збройних сил Росії радіостанцій Р-187-П1 " Азарт " змінився як слідчий орган, а й напрям розслідування. Якщо досі головним обвинуваченим був колишній заступник начальника Генштабу-начальник головного управління зв'язку збройних сил (ГУС ЗС) Росії Халіл Арсланов, то тепер слідство зацікавилося виробником "Азартів". Сталося це після того, як свідки дали свідчення про можливу змову між військовими та комерсантами, а також про значне постачання комплектуючих для рацій з-за кордону", - пише видання.

При цьому склад слідчої групи було збільшено вдвічі. Якщо раніше до неї входило близько десяти слідчих і кілька оперативників, то тепер резонансним розслідуванням займається два десятки лише слідчих.

Слід зазначити, що сама кримінальна справа була порушена у 2019 році за результатами призначеного наслідком дослідження, яке дійшло висновку про завищення майже у півтора рази вартості рацій, що поставляються до військ.