Португальське національне радіоаматорське товариство REP звітує про нещодавнє випробування місячного відскоку (EME) 47 ГГц, проведене Мігелем Пелікано CT1BYM

Переклад допису CT1BYM:

4 липня 2022 року назавжди залишиться для мене історичним: мені вдалося отримати випромінювання відбиття Місяця на частоті 47 ГГц за допомогою антени діаметром 90 см!!

Манфред, DL7YC, домовився з групою розробки систем, EA3HMJ, EB3FRN і мною, CT1BYM, провести  трансляцію, щоб перевірити деякі компоненти: МШУ та хвилеводи, систему стеження та антени.

 

Хосе, EA3HMJ, з антеною 1,2 м, завжди буде краще оснащений для прийому передачі, ніж я з 90-сантиметровою катріною.

Але на цих частотах корекція поверхні дзеркала, що відбиває, є абсолютно критичною (див. рівняння Рузе для параболічного дзеркала).

Я зробив деякі вимірювання за кілька годин до тесту. День був спекотний, 35º, відносна вологість 37%, атмосферний тиск 1014 гПа.

Місяць був ідеально «видним», з майже 1 дБ шуму, тому можна було налаштувати стеження вручну. Ротор, який використовується в цих тестах, не є найкращим, тому це було б єдиним можливим рішенням… на даний момент!

Коригування завжди виконувалося за допомогою моніторингу SpectraVue, який разом із Rad II від LC Technologies надавав мені дані, необхідні для якнайкращого вказування на Місяць. Але відсутність автоматичної системи прицілювання означало, що я не був зосереджений на інших сферах досвіду. Мені потрібно було ще кілька рук!

Манфред, DL7YC, розпочав передачу о 19:00 UTC, з потужністю 40 Вт і антеною 2,4 м. Велика проблема: чи можливо було б приймати передачу за допомогою такої маленької системи? З 90 см це було б дуже складно...
Але він мав хороші значення сонячного шуму та місячного шуму! 10 дБ Сонця та 1 дБ Місяця відображали ефективність налаштованої мною системи, що додало мені впевненості у виконанні тесту. МШУ з шумом шуму 1,8 дБ при кімнатній температурі та всі підсистеми працювали ідеально!

 

 

 

 

Мені вдалося декодувати кілька циклів, хороші сигнали, незважаючи на розповсюдження на рівнях майже 860 Гц!!!!

Сигнали були настільки хорошими, що я вирішив провести тести з WSJT (Ftol, QRG тощо), щоб надати деяку інформацію групі розробників програмного забезпечення. Було багато модифікацій цього програмного забезпечення під час тестів, які зараз проводяться на Місяці на частоті 47 ГГц, і кожна мить є дорогоцінною, щоб зробити правильні висновки.

Конфігурація з позивним, коли одна станція викликає іншу, очевидно, має велике значення для процесу декодування. Манфред дзвонив мені до 19:14, потім подзвонив Хосе, EA3HMJ.

У мене більше не було таких декодувань, як «CT1BYM», тому я вирішив змінити налаштування на «EA3HMJ». І був звіт Манфреда Хосе!! Пробувати, бо ще не випускаємо. Все це тривалий процес, багато роботи вже зроблено, попереду ще багато чого!

Кілька днів потому я виконав постобробку файлів, збережених у день тесту.

Див. https://rep.pt/wp/2022/07/11/testes-de-recepcao-de-reflexao-lunar-nos-47ghz-por-ct1bym/

У вас недостатньо прав для коментування