Як повідомляється, ЦРУ розсекречені документи, що стосуються аматорського радіо в колишньому Радянському Союзі (в тому числі у країнах Балтії) і країнах-членах Варшавського договору.

Документи включають в себе перекази та оцінки: радіоаматорських клубів, в тому числі ДТСААФ, навчання, моніторингу супутників, технології та обладнання і навіть QSL картки.

 

Всі документи розсекречені і доступні для громадськості в цьому інтернет-архіві. Деякі з них були раніше доступні в закритій системі в національних архівах США.

Ось, наприклад, доповідь як радянські радіоаматори СЛУЖАТЬ національній економіці (1949  рік). Далі повідомлення про відсутність зворотніх QSL з территорії СРСР за зв'язки з шведськими аматорами у 1952 році.

qsl ussr

Повідомлення про обов'язок радіоаматорів сходної Німеччини перехоплювати усі радіообміни радіоаматорів західної Німеччини з записом на магнітну плівку (1955), а також витяг с документу про трансатлантічні радіозв'язки у 1949 році, в тому числі українських аматорських станцій UB5BC (Харків), UB5KAA (Київ).

UB5BC