radio 630x419Як повідомляє Reuters, Норвегія стане першою в світі країною, яка відмовиться від радіотрансляцій в діапазоні ФМ (65,9-108 МГц). Це станеться вже на цьому тижні.

Таке рішення було прийнято урядом  зважаючи на масовий перехід на цифрове радіомовлення і зниження популярності звичайних FM-станцій. Цифрове мовлення не вимагає від користувача спеціальних налаштувань, воно вважається більш захищеним від перешкод і зовнішніх впливів, а також забезпечує більш «чисте» звучання. Крім того, вартість мовлення на FM обходиться радіостанціям у вісім разів дорожче, ніж DAB.

Тим часом, у такого підходу є і противники, які стверджують, що звичне мовлення потрібно як для 2 млн автомобілів (на території Норвегії), які не оснащені цифровими радіоприймачами, так і для попередження про надзвичайні ситуації. Крім того, багато хто незадоволений високою вартістю цифрових радіоадаптерів. В даний час на території Норвегії використовується близько 15 млн FM-приймачів. Більш того, 66% норвежців, згідно з опитуванням Dagbladet, виступають проти припинення мовлення в FM-діапазоні і лише 17% проголосували за відмову від старого стандарту. Більш того, 66% норвежців, згідно з опитуванням Dagbladet, виступають проти припинення мовлення в FM-діапазоні і лише 17% проголосували за відмову від старого стандарту.

Першим 11 січня відключили місто Будьо. Міністерство культури Норвегії оголосило про остаточний перехід національного мовлення країни на цифрове радіомовлення (DAB і DAB +) до кінця 2017 року.

Незважаючи на те, що Норвегія стане першою, деякі інші європейські країни вже розглядали подібне питання. Наприклад, Швейцарія планує вчинити так само в 2020 році, а Великобританія і Данія поки не визначилися з датами.