UT5DL

70 – не привід для печалі,
70 – це зрілість золота.
Нехай до ста, а може іще далі
Летять не озираючись літа!
Здоров’я Вам від води ключової,
Багатства від землі святої!
Щоб доля завжди усміхалась
І старості не піддавалась.

Ми колегу вітаємо,

Ювілей все відзначаємо!

 

Баранов В'ячеслав Петрович першу свою радіостанцію відкрив у Казахстані в райцентрі Щербакти, де він колись мешкав разом із своєю сім'єю.

Почав виступати у різних турнірах ще в армії. Завдяки тому, що знав азбуку Морзе, у війську виграв конкурс: у спортивній роті були змагання, які називалися «Полювання на лисиць» (радіопеленгація). За допомогою приймача потрібно було шукати сховані передавачі. Крім того, виконував ще прийом-передавання радіограм, радіобагатоборство — усім цим він теж займався.

Як повернувся з армії, захищав честь Закарпатської області. Згодом захопився УКХ і теж почав їздити на змагання. 1983 р. йому вперше вдалося виграти чемпіонат України з цього виду спорту й потрапити до республіканської збірної. У той час він спочатку працював у Закарпатському радіоцентрі, згодом — у ДТСААФ інструктором з радіоспорту, потім — в ужгородській електромережі у службі радіозв’язку.

У 80-ті займався деякими винаходами для Збройних сил. Так, свого часу за розробку нового датчика коду Морзе, який містив мікро-ЕОМ, отримав Державну премію СРСР.

Баранов В'ячеслав Петрович UT5DL - учень Ярослава Васильовича Манька (читайте "Закарпатець, який запросто розмовляє з королем Йорданії, живе у Сваляві"), який свого часу завоював чемпіонський титул міжнародного масштабу у номінації короткохвильовиків-міжнародників.

  • Триразовий чемпіон СРСР (1982–1984 рр.),
  • призер чемпіонату СРСР (1989),
  • увійшов в десятку найкращих спортсменів року у змаганнях на ультракоротких хвилях (УКХ) (1983–1989).
  • Виступав за збірну СРСР (1983–1989), був її капітаном.
  • Майстер спорту СРСР міжнародного класу  (2003) ( дивіться СПИСОК радиоспортсменів України  )
  • Нацiональний суддя зi спорту (радiоспорт) (2010).
  • Обирався головою Закарпатського обласного відділення Ліги Радіоаматорів України та Комітету радіозв'язку на УКХ федерації радіоспорту України.

Корисне посилання:

Радіо – моє життя.