Уряд РФ бореться з нелегітимно встановленими антенами, радіопристроями і ретрансляторами з метою припинення роботи незаконно діючих антенно-фідерних пристроїв, які не зареєстровані в Управлінні Роскомнадзора. Органи місцевого самоврядування Орловської, Волгоградської областей і Калмикії повинні провести обстеження будівель, будов і споруд заввишки більше 15 метрів, закріплені за органами виконавчої влади на предмет правомірності розміщення на висотних об'єктах радіоелектронних засобів, засобів зв'язку і споруд зв'язку. Влада збирається проводити інвентаризацію всіх радіопристроїв і хочуть, щоб в цьому їм допомагали в тому числі і керуючі компанії. Аналогічні перевірочні заходи стосуються і житлових будинків.

Під удар потрапляють широкосмугові ретранслятори GSM, точки бездротового радіодоступу для передачі даних за технологією Wi-Fi, радіостанції, використовувані в службі таксі та ін. без проведення оцінки електромагнітної сумісності з діючими і запланованими до введення в експлуатацію РЕЗ, без процедури обов'язкової реєстрації та отримання відповідних дозвільних документів. Розпорядження поширюється на всі радіоелектронні засоби, що незареєстровані та не пройшли перевірку в Управлінні Роскомнадзора, а також встановлені без узгодження з відомством. В Орловській області за незаконні антени вже зібрали 1,6 млн рублів штрафів.

Під загрозою демонтажу знаходяться точки доступу Wi-Fi, GSM-репітери і антени служб таксі, втім якихось нормативних документів, які регламентують установку антенного господарства радіоаматорами немає. Вони так само повинні отримувати дозвіл керуючої компанії. У державнiй житловiй інспекції уточнили, що дозвіл на установку антени повинні дати не менше двох третин власників багатоквартирного будинку, а саме обладнання повинно бути сертифікованим і зареєстрованим у Роскомнадзорi.