Австралійська федеральна поліція розшукує зловмисника, який втручається в переговори пілотів і авіадиспетчерів в районі Мельбурна (Австралія). Про це в понеділок, 7 листопада, повідомило видання Sydney Morning Herald.

За даними поліції, радіохуліган вийшов на зв'язок з літаком авіакомпанії Virgin, який виконував посадку в одному з мельбурнських аеропортів, і видав себе за диспетчера. Слідуючи його вказівкам, пілот підняв літак на висоту 3000 футів (близько 1200 метрів) і став кружляти над північно-західною частиною міста. У той же день невідомий прикинувся пілотом легкомоторного літака, який зазнав аварії. Він повідомив диспетчерам по радіо, що у нього відмовив двигун, і попросив про допомогу.

Слідству відомо про п'ятнадцять інцидентів такого роду, що відбулися в аеропортах Тулламарін і Авалон, що знаходяться в районі Мельбурна.

Правоохоронним органам поки не вдалося затримати зловмисника. У разі затримання йому може загрожувати тюремне ув'язнення терміном до 20 років. Експерти відзначають, що під час сеансів зв'язку порушник повинен перебувати в прямої видимості від командно-диспетчерського пункту аеропорту і літака.

Радіопереговори між пілотами і авіадиспетчерами не шифруються і можуть вестися за допомогою загальнодоступного обладнання. Швидше за все, зловмисник використовував аматорський УКХ-передавач.