Одним з факторів, що обмежують швидкість роботи персональних комп’ютерів, є пам’ять. Зокрема, мова йде про те, наскільки швидко відбувається переключення окремих комірок пам’яті, що в даний час здійснюється за допомогою зовнішнього магнітного поля. Німецькі та голландські вчені запропонували новий метод, заснований на застосуванні набагато більш швидкого терагерцового випромінювання, також відомого як «Т-промені».

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «Nature», заміна магнітних полів на Т-промені може збільшити в 1000 разів швидкість перемикання комп’ютерної комірки, що може бути використано для створення швидкої пам’яті.

 

В сутності, випромінювання являє собою серію коротких електромагнітних імпульсів, що впливають на клітинки магнітної пам’яті на частотах терагерцового діапазону з довжиною хвилі близько 0,1 міліметра, що лежать в спектрі між мікрохвилями і інфрачервоним світлом). Більшість недавніх експериментів з Т-променями стосувалися швидкого і точного тестування органічних і механічних матеріалів. Крім швидкого сканування пасажирів на предмет контрабанди та недозволених предметів в аеропортах, серед інших пропозицій були використання терагерцового випромінювання для того, щоб зазирнути в непрацюючий мікрочіп, прочитати важкодоступні і тендітні тексти.

Втім, подібно цим гіпотетичним варіантами застосування, ми не побачимо найближчим часом Т-променів в наших комп’ютерах. Вчені успішно продемонстрували свою концепцію на слабкому феромагнетику  (TmFeO₃), навіть виявили, що ефект терагерцового випромінювання був у 10 разів більше, ніж при використанні традиційного магнітного поля, а це означає, що новий метод є набагато більш швидким і ефективним. Але вчені досі не опублікували результати тестів на реальних комірках пам’яті комп’ютера, так що поки невідомо, коли Т –промені зажужжат всередині наших домашніх комп’ютерів, якщо це взагалі станеться.