Один із найпідступніших видів зброї на Сході - дроні. Маленькі, майже непомітні, які важко збити. І які закидають наші позиції смертоносними мінами. Проте на передовій з'явилося високотехнологічне оружня, яке збереже життя українським воїнам.

Наразі, з'явилося відео українського військовослужбовця із комплексом придушення безпілотників (антидроновою рушницею) EDM4S.

Контракт на постачання 37 даних антидронових рушниць було підписано з литовським виробником "NT Service" ізраїльського розробника "Skylock" ще у 2020 році, а перші комплекси були передані до ЗСУ особисто президентом Литви Гітанасом Науседом в урочистій обстановці на території посольства республіки в Україні. Міністерство оборони України здійснило закупівлю радіоелектронних рушниць через Агенцію з підтримки та постачання НАТО.

EDM4S призначена для протидії дистанційним пілотованим авіаційним системам. Це досягається шляхом перехоплення контролю. Система повністю переносна. Усі модулі інтегровані у переносну систему, яка використовується шляхом активації протидронової рушниці.

Комплекс оснащений 4 спрямованими антенами. Дві антени для діапазонів частот 2,4 ГГц та 5,8 ГГц і потужністю 10 Вт кожна; а дві інші для перешкод GPS та ГЛОНАСС у діапазоні 1,5 ГГц та потужністю 10 Вт.

При вазі 5,5 кг. EDM4S може забезпечувати придушення на відстані до 3-5 кілометрів.

Українська альтернатива

В України також розробляються антидронові системи. Так 2019 року відбулась презентація продукції компанії «Квертус», що призначена для боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Було продемонстровано два зразки – переносний та стаціонарний комплекси для подавлення безпілотних літальних апаратів.

Заявлено, що переносний український комплекс ANTIDRONE-M здатен подавляти роботу БПЛА на відстанях від 200 до 1500 метрів.

drone2

Система має розширений частотний діапазон, характерний для військових БПЛА. Призначений для використання в підрозділах ротної та взводної ланок для захисту опорних пунктів, місць постійної чи тимчасової дислокації.