"Нове дослідження вчених з Аріельського університету показало, що особлива форма випромінювання, відома як міліметрові хвилі, може вбити 99% коронавірусу та поліовірусів на поверхнях протягом 2 секунд. Ці результати можуть мати важливе значення для швидкої та ефективної дезінфекції (...)" , – повідомляє The Jerusalem Post.

(...) "Цей тип випромінювання має довжину хвилі близько 3 міліметрів. Хвилі міліметрового діапазону знаходять безліч застосувань. В галузі медицини попередні дослідження показали, що вони можуть бути дуже ефективними у боротьбі з пухлинами та знищенні ракових клітин. Крім того, їх можна використовувати для передачі енергії та електрики без використання дротів, а також у процесі виробництва унікальних матеріалів, таких як синтетичні алмази", - йдеться у статті. (...)

"Після того, як вибухнула пандемія коронавірусу, Ейнату і його команді спало на думку ідея використовувати хвилі, щоб убити вірус, і вони почали співпрацю з доктором Габі Гарлітцем, молекулярним біологом. (...) "Не схоже, що цю технологію в даний час Час можна використовувати для атаки на вірус у тілі людини, "але вона може бути дуже корисною для приміщень, обладнання та всіх форм поверхонь, які мають бути очищені від будь-яких вірусів та коронавірусу зокрема", зазначив Гарлітц, провідний автор дослідження.

"За словами Гарлітца, велика перевага міліметрових хвиль полягає в тому, що вони можуть дуже швидко дезінфікувати поверхню. "Інші методи, що використовуються в даний час для цієї мети, такі як УФ-випромінювання, займають хвилини, а іноді і цілу годину, і, Крім того, вони можуть бути токсичними для людини, що робить процес дезінфекції дуже непрактичним, - наголошує він. – За допомогою нашої техніки ми усунули майже 99,9% вірусу за 2 секунди”.

"Це випромінювання також дуже м'яко впливає на поверхні, не нагріваючи їх і не впливаючи на них, тому його можна використовувати на чутливих поверхнях, таких як електронне обладнання", - пише видання, додаючи, що вчені "випробували ту ж технологію щодо поліовірусу та отримали аналогічні результати. (...)

Джерело: The Jerusalem Post