В даний час йде повсюдне розгортання нових мереж стільникового зв'язку стандарту 5G, але вчені з різних організацій вже досить давно займаються розробкою комунікаційних технологій наступного покоління. І нещодавно, дослідники з компанії LG і інституту Фраунгофера продемонстрували передачу даних за допомогою 6G-технологій на рекордну на сьогоднішній день відстань.

Згідно з очікуваннями, коли почнуть з'являтися 6G-мережі, їх головною перевагою перед мережами 5G будуть більш висока швидкість передачі даних і менші затримки. Пікова швидкість 6G-технологій буде мінімум в 50 разів більше аналогічного показника мереж 5G, а затримка становитиме всього 10 відсотків від значення середньої затримки у попереднього покоління.

Цьому всьому сприятиме більш широка пропускна здатність використовуваного радіодіапазоні, який зробить крок в область вище 100 ГГц, в область так званого терагерцового діапазону, який не використовується для комунікацій в даний час.

Повернемося до встановленого рекорду. Інженери з компанії LG і інституту Фраунгофера успішно здійснили передачу і прийом 6G-сигналів між двома будівлями, що знаходяться на відстані 100 метрів (328 футів) один від одного. Це здається вельми і вельми невеликою відстанню по відношенню до того, до чого ми всі вже звикли в даний час. Але це досить велике досягнення з урахуванням того, що попередній рекорд дорівнював всього 15 метрам і він, цей рекорд, був встановлений компанією Samsung лише кілька місяців тому.

Однією і найбільших труднощів, з якою стикаються розробники 6G-технологій, є мала дальність поширення радіосигналів в робочому діапазоні. Тому інженерам компанії LG довелося використовувати кілька різних пристроїв для підвищення рівня сигналу, що передається. Вони використовували спеціальний підсилювач потужності, який забезпечив передачу стабільного сигналу, потужністю 15 dBm, в діапазоні від 155 до 175 ГГц. Активні антени з високим коефіцієнтом посилення дозволили об'єднати в один сигнал вихідну потужність декількох підсилювачів. А адаптивна технологія формування променя дозволила навести сигнал строго на приймальний пристрій.