Дослідники з американської Військової науково-дослідної лабораторії створили перший в своєму роді квантовий приймач, здатний приймати сигнали в будь-якій частині радіочастотного спектру. Функціональність цього приймача починається з 0 Гц і закінчується 20 ГГц, завдяки чому він здатний приймати радіосигнали AM, FM діапазонів, сигнали Bluetooth, Wi-Fi і інших комунікаційних технологій.

Як детектори в новому приймачі використовуються так звані ридберговскі атоми (Rydberg atoms), які є атомами певних елементів, що знаходяться в максимально можливому стані збудження. Атоми розташовані поверх спеціальної мікрохвильової схеми, для їхнього порушення використовується промінь лазерного світла. Відомо, що ридберговскі атоми надзвичайно чутливі до електричних і магнітних полів, а послідовне розташування декількох атомів в певних точках пристрою-детектора дозволяє при їх допомоги охопити повністю весь спектр радіочастот.

"Усi ридберговскі детектори на основі ридберговских атомів були здатні охоплювати тільки невеликі певні ділянки спектру радіочастот, і наш датчик є першим, що охоплює безперервно дуже широкий діапазон" - пишуть дослідники, - "Це є вагомим доказом того, що квантові датчики нових типів можуть стати тим, що кардинально змінить картину на "електромагнітному полі бою", яка стає все більш складною буквально з кожним днем​​".

В даний час квантовий приймач, який існує у вигляді лабораторного дослідного зразка, демонструє безпрецедентно високі чутливість і точність, що підштовхує дослідників до створення пристрою-спектроаналізатора на основі точно таких же принципів.

"Однак, нам буде потрібно провести ще ряд досліджень і експериментів, виконати безліч робіт, перш ніж квантова технологія на базі ридберговских атомів зможе бути реалізована у вигляді закінченого пристрою, готового до початку польових випробувань" - пишуть дослідники, - "В першу чергу ми будемо прагнути зменшити габарити пристрою, намагаючись зберегти при цьому всі його високі характеристики і для цього нам доведеться використовувати все те, що зараз знаходиться буквально на самому вістрі науки ".