Відбулося падіння 305-метрового телескопа, повідомила прес-служба Національного наукового фонду США.

«Інструментальна платформа 305-метрового телескопа в обсерваторії« Аресібо »в Пуерто-Ріко впала приблизно о 7:55 Atlantic Standard Time 1 грудня, що призвело до пошкодження антени і навколишніх об'єктів», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі уточнили, що в результаті обрушення ніхто не постраждав. Зараз експерти оцінюють збитки і потенційну екологічну загрозу через обрушення конструкції.

Член Американського метеорологічного товариства і тележурналістка Дебора Марторелла в Twitter опублікувала дві фотографії, на яких зображений телескоп до і після обрушення. За її словами, одна з них відбулася 30 листопада, а друга - 1 грудня. На більш новому знімку видно, що обрушився опромінювач антени, який тримався на тросах над дзеркалом відбивача телескопа.

Руйнування конструкції телескопа почалося ще в серпні 2020 року. Тоді обірвався один з допоміжних тросів, який пробив дірку в антені. Через кілька місяців впав один з головних тросів, на якому трималася платформа. Фахівці обсерваторії з'ясували, що через обрушення, конструкція телескопа стала занадто нестійкою і ремонт представляв загрозу для робітників. Було прийнято рішення зупинити роботу обсерваторії. Спостереження за небом припинилися 20 листопада.

16 листопада 1974 року через обсерваторію «Аресібо» був відправлений радіосигнал в напрямку зоряного скупчення М13 в сузір'ї Геркулеса на відстані 25 тис. світлових років від нашої планети. У ньому вчені Френк Дрейк і Карл Саган зашифрували повідомлення з даними про ДНК людини, Сонячну систему і основних хімічних елементах на Землі. Вони припустили, що цей сигнал допоможе позаземним цивілізаціям дізнатися, що вони не одні у Всесвіті.

Відео руйнування найбільшого телескопа в світі. Перша частина відео - це зйомка зі стаціонарної камери на службовій будівлі, друга частина знята з дрона, який у момент руйнування інспектував стан тросів.


 

arecibo telescope

Arecibo damage4

Arecibo damage3

Arecibo damage2

Arecibo damage1

Arecibo damage