Американська компанія GlobalFoundries, що займається виробництвом електронних компонентів, розробила новий аналого-цифровий перетворювач для систем радіоелектронної розвідки. Згідно з повідомленням Агентства перспективних оборонних розробок міністерства оборони США, новий чіп дозволить створювати пристрої, які зможуть аналізувати електромагнітний спектр на частотах до 30 гігагерц з частотою дискретизації близько 60 гігасемплів за секунду.

Чіп виконаний по 32-нанометровій технології, причому в перспективі його планується почати випускати вже за технологією 14 нанометрів. За даними DARPA, пристрої на новому чіпі зможуть швидше і повніше аналізувати електромагнітний спектр, видаючи дані про кількість або частоти випромінення різного радіоелектронного обладнання - стільникових телефонів, роутерів, радіолокаційних станцій, рацій, задіяних систем радіоелектронного придушення.

За оцінкою американських військових, жоден з існуючих аналого-цифрових перетворювачів не здатний забезпечити відповідну вибірку і швидкість перетворення. Використовувані сьогодні військовими пристрої здатні сканувати лише вузьку смугу частот, поступово переходячи по електромагнітному спектрі. Через цю особливість прилади можуть пропускати короткочасні епізоди електромагнітного випромінювання на несканіруемой смузі частот.