В ніч з 1 на 2 квітня над Центральною Європою протягом трьох годин пролетіли три боліди, причому два з них - за одну годину. Про це повідомляє Міжнародна метеорна організація (International Meteor Organization, IMO).


Зліва направо, зверху вниз: метеор в Брюсселі 1 квітня о 22:57 UT, метеор в Брюсселі 1 квітня 23:33 UT, метеор 2 квітня в Сейсдорфе (Німеччина), метеор 2 квітня в Габерге (Австрія)

За різними оцінками в атмосферу Землі за день потрапляє від 5 до 300 тонн космічного пилу. Згоряють у верхніх шарах частинки, що залишають слід, що світиться, називають метеоритами. Дуже яскраві метеори, або боліди, виникають, коли в атмосферу потрапляє тіло метрових розмірів і більше - яскравість спалаху в такому випадку перевищує яскравість Венери. Як правило, такі метеори - одиночне явище.

Тепер же IMO повідомила відразу про три такі події, що сталися за короткий проміжок часу. Два боліда - метеора, більш яскравих, ніж Венера, - потрапили в об'єктив камери проекту CAMS NASA, яка знаходиться в бельгійському місті Графонтен. Вони також були зафіксовані камерами мережі FRIPON, яка об'єднує понад 100 камер повного неба і приймачів сигналу на території Франції, Бельгії та Іспанії. Перший метеор пролетів о 22:57 за Гринвічем, його спостерігали чотири станції мережі, другий - о 23:33, він був відображений на трьох камерах. Обробивши дані цих станцій, FRIPON вирахувала траєкторії обох метеороідов. Вони виглядають як практично паралельні лінії.

Станції прийому радіосигналу BRAMS також зафіксували обидва метеора. Перший залишив невелике, але насичене відлуння - його зловили тільки станції в Лимбурге і на сході Бельгії. У центрі країни це явище було ледь помітно, а на заході невиразно зовсім. Другий метеор породив набагато сильніший сигнал, який зафіксували майже всі станції мережі, крім тих, що перебували на самому заході Бельгії.

Cпектрограмми обох явищ, отримані на радиообсерватории в Хумайне. Відлуння першого метеора - на зображенні зліва, в середині спектрограми і зліва від більш яскравої події, зафіксованого ще через 40-50 секунд.

Через дві години після цих спалахів, 2 квітня в 1:52, ще один метеор відобразили камери повного неба в місті Сейсдорф на півдні Німеччини і в обсерваторії Габерг в Австрії.

Метеори на небі можна побачити в будь-який момент, оскільки частинки пилу в Сонячній системі розкидані всюди. Такі метеори називають спорадичними. Але існують також метеорні потоки, породжені пиловими хвостами комет. Коли Земля проходить через такі пилові хмари, залишені кометами, можна спостерігати десятки і сотні метеорів на годину.