Вчені з Національного інституту стандартів і технологій створили те, що можна назвати "атомарним" радіотрансівером, приймачем і передавачем одночасно, і за допомогою цього пристрою в межах лабораторії була здійснена передача одної з відомих музичних композицій групи Queen. Основою радіотрансівера є так званий ридберговский атом (Rydberg atom), який являє собою атом, що знаходиться в сильно збудженому енергетичному стані. Такий стан атомів робить їх надчуттєвими до зовнішніх електричних і магнітних полів, з яких, як відомо, складаються радіохвилі.

Спеціальний пакунок, до якого залучене лазерне світло, дозволяє не тільки приймати радіохвилі за допомогою ридберговских атомів, він також перетворює цей атом в джерело радіохвиль, в радіопередавач, іншими словами. При цьому, оптична природа приймача на базі атома і повна відсутність будь-яких проводів дозволяють цьому приймачеві працювати в дуже широкому діапазоні, вчені вже успішно перевірили роботу цього приймача на сигналах AM, FM та інших діапазонів.

У своїй лабораторній установці вчені використовували два незалежних підсилювача для правого і лівого каналів стереофонічного звуку. Посилені аудіо-сигнали були подані в камери з порушеними атомами цезію-133 і рубідію-85, які виробили радіосигнали на різних несучих частотах AM-діапазону. Випроменені атомами радіосигнали були прийняті іншими "прийомними" атомами і перетворені в оптичні сигнали, використані для відтворення звуку. При цьому, ширини радіочастотного каналу цілком вистачило для якісної передачі голосу Фреді Меркюрі, діапазон якого складає цілих чотири октави.

" Атомарні антени дозволили нам приймати дуже слабкі сигнали в умовах досить високого рівня шумів" - розповідає Кріс Холлоуей (Chris Holloway), провідний дослідник, - "Проте, розроблена нами технологія ще не готова до практичного застосування. Але після її доопрацювання можна буде починати говорити про мініатюрні аналоги компакт-дисків з ридберговских атомамів, які самі будуть передавати записану на них музику за допомогою випромінюваних атомами радіохвиль ".

Окрім нових технологій запису і відтворення цифрових аудіо-сигналів, приймачі з атомарними антенами можуть бути використані в області комунікацій, дозволяючи приймати слабкі зашумлені сигнали , що передаються з відкритого космосу де знаходяться дослідні апарати.