SDR-Console V3 - це останній з лінійки безкоштовних програмних пакетів SDR-Console для Windows,  розробленого Simon Brown G4ELI. Нещодавно SDR-Console V3 залишив свій статус програмного забезпечення для попереднього перегляду і перейшов у виробничий статус «бета-версії».

SDR-Console - це програма SDR загального призначення, подібна до інших програм, таких як SDR#, HDSDR і SDRUno. Однак SDR-консоль V3 відрізняється тим, що є одним з найбільш багатофункціональних пакетів з такими перевагами, як  DSP і NR з налагодженням параметрів, списки обраних частот, запис і відтворення IQ із  швидким перемотуванням вперед і зворотним перемотуванням, вбудований CW-скімер і супутниковий трекер, незалежний приймач, експортування історії сигналів, планувальник запису, віддалений сервер і в подальшому підтримка SDR з можливістю передачі.

Однією з цікавих можливостей бета-версії є сервер SDR-Console, який дозволяє віддалено використовувати SDR через мережу, наприклад локальну локальну мережу або через Інтернет. Так перевірений сервер на локальній машині. Після налаштування облікового запису сервера, додавши визначення радіостанції RTL-SDR і встановивши серверну службу Windows, вдалося успішно з'єднатися і отримати бездоганнн приймання сигналів. Можливо, сервер обмежує максимальну пропускну здатність до 1 МГц.

SDR-Console і сервер в даний час підтримують багато апаратних засобів, включаючи RTL-SDR, HackRF, USRP. Список з десятків загальнодоступних серверів Console V3 (аналог WebSDR) можна знайти, натиснувши на кнопку 'SDR Space' під час додавання визначення радіо 'V3 server' у SDR-консолі V3 ("Definition" -> "Search" -> "V3 Server" -> "SDRSpace.com" автоматічне конфигурування). В даний час існує декілька загальнодоступних серверів HF та VHF, що використовують ELAD FDM-S1, SDRplay, Airspy HF +, а також RTL-SDR. Я перевірив декілька віддалених серверів і зміг легко підключитися до більшості з них і отримати хорошу пропускну здатність.

Скачати 32 або 64-бітну версію SDR-Console можна на сайті.

Матеріали по темі:

Практические характеристики SDR приемника

Зачем и почему в SDR используется IQ ?

RTL SDR в якості генератора