Систему зв'язку Heyphone використовували тайські рятувальники, визволяючи 12 хлопців з тайської футбольної команди і їхнього тренера, які опинилися в пастці в затопленій печері Тхам-Луанг. Все б нічого, тільки Heyphone була розроблена в 2001 році, а її творець, радіоаматор G3TDZ Джон Хей, спочив у 2016 році.

На факт використання цього незвичайного для сучасних реалій пристрою звернув увагу KA9Q Філ Карн (творець популярної реалізації TCP/IP мережевої операційної системи KA9Q NOS та пов'язаних протоколів для аматорських пакетних радіосистем), який «зацікавився технічними аспектами порятунку з печери Таїланду», особливо зв'язком. Рятувальники використовували Heyphone, проект з відкритим початковим кодом, спеціально для цих цілей створеним. Воно використовує верхню односмугову модуляцію на 87 кГц в дуже низькочастотному діапазоні.

Антена складається з двох частин, вкопаних в землю на відстані 20 метрів. При достатній подачі струму вони можуть «чіпляти» інші антени на відстані до 100 метрів від них (або навіть вниз).

Джон Хей спочив у 2016 році і не побачив настільки яскравого використання своєї технології. Але його справа радіоаматора живе. Більш того, Heyphone більше не рекомендується для використання. Йому на зміну прийшов Micro Heyphone Яна Купера, більш сучасна і оновлена ​​версія початкового пристрою.