Вчені з США та Канади з'ясували, що рідкісне атмосферне явище "Steve", яке відкрили дослідники-аматори, не є полярним сяйвом, незважаючи на схожість. Точна природа феномена досі залишається невідомою. Про це повідомляє видання Science Alert.

«Стів» вперше був помічений ентузіастами з організації Alberta Aurora Chasers, які займаються спостереженнями полярних сяйв. Вони виявили відносно вузькі стрічки зеленого і фіолетового світла, що відрізнялися від відомих різновидів Aurora Borealis. Це атмосферне явище може сягати на сотні або тисячі кілометрів, а ширина «стрічки» досягає 25-30 кілометрів. Спочатку вважалося, що «Стів» сам є рідкісним видом полярних сяйв.

Однак у новій науковій роботі вчені показало, що «Стів» має іншу природу. Звичайне полярне сяйво створюється через взаємодію сонячного вітру, що складається з заряджених частинок (протонами і електронами) з молекулами земної атмосфери. Проте 28 березня 2008 року, коли спостерігалося явище, орбітальний супутник, що належить Національному управлінню океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), не зареєстрував потоку заряджених частинок. Це означає, що причиною виникнення «Стіва» є якісь інші механізми.

Вчені планують продовжити дослідження і перевірити, чи може феномен виникати через потоки, що складаються з швидких іонів та електронів з високою енергією в іоносфері.

У вас недостатньо прав для коментування