На сьогоднішній день, у 2018 році на Сонцi не спостерiгаються плями вже 100 днів. Якщо поточні тенденції продовжуватимуться, 2018 рік закінчиться 10-річним низьким рівнем кількості сонячних плям. Це є ознакою того, що Сонячний мiнiмум наближається - навіть швидше, ніж передбачають прогнози. Що це означає для нас на Землі? За іронією долі, низька сонячна активність підвищує рівень космічних променів.

Згідно з новим дослідженням дослідників Гарвардського університету, екіпажі комерційних авіакомпаній стикаються з підвищеним ризиком виникнення раку в порівнянні з членами загального населення. Ймовірна причина: космічні промені. Частинки високої енергії з космосу, що потрапляють у вершину атмосфери Землі, створюють спрей вторинного випромінювання, який проникає в стіни літаків, що летять вище ~ 10000 метрів.

19 червня студенти програми Earth to Sky Calculus вилетіли з Каліфорнії до Нової Зеландії, щоб запустити серію космічних повітряних кульок - частина програми для картування космічних променів по всьому світу. Природно, взяли ндатчики випромінювання на борт літака. Ось що вони виміряли:

Протягом декількох хвилин після зльоту з Лос-Анджелеса випромінювання в салоні збільшилося в 25 разів і залишалося високим, аж поки знову не висадилися в Брісбенi, Австралія, через 13 годин. Пікові потужності дози були майже в 40 разів більші, ніж нижче на землі. Загалом, ми поглинули дозу приблизно рівною панорамній рентгенограмі всього тіла.