За даними вчених на Сонці зменшилася кількість плям. Вчені пояснили чому найближчим часом на Сонці пропадуть плями.

Число плям на Сонці є головним параметром, за яким вимірюється 11-річний сонячний цикл, історія якого налічує вже майже 270 років. Вони вважаються головною характеристикою рівня сонячної активності, що стрімко падає до нуля. В даний час на зверотній до Землі стороні не спостерігається жодної плями.

«Чи є зараз плями на зворотному боці Сонця, сказати важко, але виходячи з фотографій Сонця два тижні тому, коли ця сторона була звернена до Землі, плями відсутні і там. Тим самим, наша зірка зараз дуже близька по зовнішньому вигляду до ідеального об'єкту, без будь-яких «недоліків», яким його і представляли люди до початку 17 століття », - відзначають вчені.

Раз в 11 років число плям досягає максимуму, а приблизно посередині між цими піками знижується до найменшого значення, званого сонячним мінімумом. Природа цих змін залишалася незрозумілою протягом майже 200 років, і лише в середині XX століття було встановлено, що з кроком 11 років змінюється магнітне поле Сонця (по черзі посилюється і послаблюється).

Магнітна і пов'язана з нею електрична енергія Сонця є основним «паливом» для сонячної активності (сонячні спалахи і викиди речовини мають в своїй основі електричну і магнітну природу). З цієї причини в роки максимуму сонячного циклу зростає і «вибухова» активність Сонця. У роки мінімуму вона, навпаки, згасає.

Виходячи з картини, яка спостерігається зараз, Сонце невідворотно рухається до чергового мінімуму, який буде досягнутий в кінці 2018 - першій половині 2019 років. На цьому шляху на Сонці спочатку повинні повністю зникнути складні групи плям і пов'язані з ними сонячні спалахи, що, схоже, вже відбулося. Потім починається новий 11-річний оборот.

На даний момент Сонце вже входить в третій етап, який характеризується поступовим зникненням плям. На цьому етапі все ще на короткий час можуть з'являтися окремі плями і навіть відбуватися слабкі спалахи, але це є лише останніми згасаючими сплесками активності. Повне зникнення плям на Сонці станеться в найближчі 2-3 місяці.