В 2008 році Рада директорів Фонду Ясме оголосила про створення премії "Нагорода досконалості" (Yasme Excellence Awards). До премії Yasme Excellence Awards представляються ​​особи, які використовуючи власні творчість, зусилля та відданість зробили значний внесок в аматорське радіо. Вклад може бути визнаний технічним, операційним або організаційним досягненням, оскільки всі три складових необхідні для росту та процвітання аматорського радіо.

WSJT Development Group отримала премію Yasme Excellence Award за 2017 рік (дивіться нижче). з цього приводу K1JT звернувся з повідомленням :

"Нагорода наводить основними авторами G4WJS, K9AN, KI7MT, W9MDB, PY2SDR і IV3NWV, а також K1JT. Але всі, хто прочитав цей список знає, що команда включає в себе багато інших членів, які внесли свої зусилля в створення коду, документації, звітів про тестування та пропозиції щодо поліпшення.

Ми (наведені вище кличні) вирішили пожертвувати готівкою 1000 доларів до фонду захисту ARRL Spectrum. Вітаю всіх, і дякую ще раз за вашу підтримку цей проект!

- 73, Джо, K1JT"

Призери премії Yasme Excellence Award 2017 року

Dayton Amateur Radio Association (DARA) – взяти і перенести за кілька місяців найбільше національне зібрання радіоаматорів - Hamvention® - з одного місця в інше, це складне завдання. Те, що все це пройшло так гладко, стало результатом надзвичайних зусиль 600 добровольців і керівництва заходами.

Paul Verhage KD4STH та Bill Brown WB8ELK – за їх керівництво та продовження технічних нововведень у аматорському радіо висотних повітряних куль (ARHAB - en.wikipedia.org/wiki/High-altitude_balloon). Незважаючи на традиційні засоби залучення, ARHAB зацікавив сотні студентів радіоаматорів інтересом до наукових експериментів. Обидва нагороджених багато пишуть про ARHAB і підготували матеріали до посібника ARRL.

Nathaniel Frissell W2NAF та Magda Moses KM4EGE – за створення та керівництво HamSCI (HAM Наукові громадянські розслідування) організація, яка спонсорувала проект сонячного затемнення Solar Eclipse QSO Party (SEQP). SEQP був найбільшим аматорським радіо експериментом, який коли-небудь розроблявся і згенерував найширший у світі набір спостережень за поширенням радіохвиль на HF під час затемнення. За межами SEQP, HamSCI залучає професійних та наукових дослідників, таких як численні університети: Радіо обсерваторія Arecibo в Пуерто-Ріко, Обсерваторія Haystack MIT і об'єкт HAARP на Алясці.

Група розробників WSJT - спочатку це була робота над програмним забезпеченням Джо Тейлора K1JT  WSJT. Тепер проект підтримується і розповсюджується командою розробників на чолі з Біллом Сомервілем, G4WJS Стівом Франке, K9AN Грегом Беймом, KI7MT Майклом Блеком, W9MDB Едсоном Перірой, PY2SDR і Ніко Палермо, IV3NWV  в співробітництві з Джо Тейлором. FT8 - їх останній цифровий режим, поєднує в собі надзвичайно низьке співвідношення сигнал / шум JT9 і JT65 з набагато більш швидким процесом декодування і обміну.

VK1DSH Дейл-Хьюз

Дейл Хьюз, VK1DSH - за відмінну роботу Голови Аматорської робочої групи в Робочій групі 5U МСЕ-R та в якості голови підгрупи, яка займається питаннями розміщення питань 60-метрового аматорського діапазону під час Всесвітньої конференції радіозв'язку 2015 року.


Yasme - це сленгове слово в колах радіоаматорського DXингу. Вітрильні яхти (які називають "Yasme"), безумовно додали свою частку у DXинг приблизно шість десятиліть тому, перетнувши океани і скинувшии якір на екзотичних островах у перших експедиціях.

Протягом багатьох років Фундація "Yasme" виросла з групи підтримки цих оригінальних пригод у всесвітню фундацію, що підтримує проекти, які допомагають аматорському руху процвітати.Фонд залучає добровольців, які вже друге століття зберігають аматорське радіо важливим та енергійним, і спонсорують нагороди для HAM, які здійснюють DXинг.