На відміну від міфу про те, що обладнання НВЧ занадто дороге, розвивається сучасна тенденція, коли активність DX повільно переміщується до мікрохвильових частот, де в багатьох країнах розвинуто мікрохвильові технології.

Ось основні причини:
У попередні часи аналогове EME потребувло 1 кВт потужності у CW з дорогими великими параболами на 2,3 ГГц та 5,7 ГГц. Активність HF DX залежить від умов у іоносфері, на які впливає Сонце і кількість плям під час мінімуму сонячного циклу, тоді як EME DX можливі щодня, поки дві віддалені станції можуть бачити Місяць одночасно, за винятком, звичайно, коли Місяць занадто близько до Сонця.

Коли почалася цифрова ера, все почало змінюватися у напрямку мікрохвильового EME. Більше не потрібна висока потужність або великі параболи. Наприклад, Rex Moncur, VK7MO, протестував невелику портативну станцію EME на частоті 10 ГГц у JT4, використовуючи тарілку з діаметром 77 см у яку передавав 45 Вт, і працював з Чарлі Саклінгом G3WDG на відстані 17 410 км. Потім він намагався використати тарілку на 47 ГГц та 24 ГГц і прийняти W5LUA, але останній не зміг виявити його QRP сигнал з 4Вт.

5 березня 2014 р. VK7MO створив новий світовий рекорд EME на 24 ГГц з G3WDG. VK7MO використовував 1,14-метрову тарілку з 10 Вт, а G3GWGB також використовував 10 Вт на 3-метрову тарілку. Їхнє обладнання було синхронізовано з допомогою GPS. Все це також відкриває новий світ для роботи  EME DX навіть з міських умов!

Незважаючи на те що, наприклад, Південно Африканська Республіка відстала у цифровій мікрохвильовій активності, Алекс Артіде ZS6EME (HB9DRI), повернув Південну Африку на мікрохвильову цифрову карту. Нещодавно він мав двосторонні контакти EME з декількома станціями DX на 10 ГГц, а також 5,7 ГГц, використовуючи 50Вт в 1,5-метровій параболі, а в минулому році він відкрив 2,3 ГГц.

Вже зараз, використовуючи SDR трансивер USRP можна працювати у діапазонах від 70МГц до 6ГГц у CW, SSB, FM, AM за допомогою програми SoDaRadioUSRP B210 можливо і у діапазоні 10ГГц), а цифровими  модами FT8, JT4, JT9, JT65, QRA64, ISCAT, MSK144, WSPR праціювати за допомогою програми WSJT-X а також FlDigi. Є надія, що виробники почнуть думати про виробництво відповідного обладнання для аматорського братства, оскільки активність на мікрохвильових діапазоних зростає.