Сонце переходить у глибокий сонячний мінімум, який продовжує заперечувати деякі очікування.

За більшу частину минулого тижня Сонце було абсолютно порожнім - без плям - і сонячна активність вважалася "дуже низькою". Проте космічна погода була бурхливою. З 11 по 15 жовтня не пройшов жодний день без геомагнітної бурі. Яскраві аврори були помічені не тільки навколо полюсів, але також у середніх широтах.

Причина цього незвичайного шторму пояснюється у сьогоднішньому виданні Spaceweather.com, та пов'язані із ними очікуваннями на майбутнє.

Ось про що йде мова. На малюнку корональна дірка утворена 11 жовтня - це місце в сонячній атмосфері, де завертається магнітне поле і утворюється сонячний вітер. Сонячний вітер, що виривається з цієї дірки, потрапляє у магнітне поле Землі. Це спричинило імітацію ефекту CME (хмара газу, що викидається вибухом з плями), вдаряючи магнітне поле нашої планети та запалюючи полярні регіони  яскравими аврорами. Це спричинило п'ять днів геомагнітних штормів класу G1 і G2.

Корональні отвори присутні протягом всього циклу сонячних випромінувань, навіть під час сонячного мінімуму, коли плям недостатньо, і саме вони є ключовою причиною, чому шторми у космічній погодй ніколи не припиняються.