В рамках конференції IARU 1-го регіону, що відбулася у вересні 2017 року у місті Ландсхуте (Німеччина), пройшов семінар «Майбутнє аматорського радіо». IARU вже стурбований відсутністю інтересу до аматорського радіо з боку молодого покоління, і якщо інтерес як і раніше не буде рости, то виживання радіоаматорства сумнівно.

Було констатовано, що протягом останніх років кількість членів IARU в багатьох країнах падає.

Позначені два напрямки вирішення проблем:

  • Збільшення припливу в аматорське радіо, особливо серед молоді
  • Створення товариств-членів IARU виражають інтереси всіх радіоаматорів.

З презентацією IARU, представленої на семінарі, можна познайомитися за посиланням PDF-документ доповіді Конференції

Аматорська радіослужба потребує ренесанс. Молоде покоління відрізняється комп'ютерною грамотністю та їх інтереси набагато відрізняються від аматорів минулих років. До речі, найбільшим попитом з боку комерційного радіосвіту тепер користується спектр УКХ, УВЧ і НВЧ. Це не означає, що радіоаматори повинні відмовитися від КХ або CW, але вони повинні швидше спробувати йти в ногу з розвитком радіозв'язку і розширювати свої знання про спектр КВЧ, який пов'язаний з майбутнім радіо, в тому числі, і з цифровим зв'язком.

Серед пропозицій щодо посилення привабливості аматорського радіо пропонувалося спрямувати зусилля IARU на розвиток:

  • Змагання;
  • Виконання соціальних функцій (аварійний зв'язок та ін.);
  • Розвиток новітніх технологій радіозв'язку і навчання;
  • Розвиток космічної діяльності...

Можливий перший крок, це усвідомити:

  1. Аматорське радіо - це творчість, пов'язана з наукою, де можна експериментувати, проводити дослідження.
  2. По-друге, аматорська служба повинна розширити сферу своєї діяльності і включити радіоастрономію для майбутнього космічного зв'язку, який в даний час може покривати відстань більше 21 мільярда кілометрів від Землі.

Більш широке поле інтересів, посилене новітніми радіотехнологіями, буде більш захоплюючим і набагато більш привабливим для нових поколінь з їх відкритими і цікавими умами. Вони будуть повністю захоплені новою ерою космічних подорожей протягом наступного десятиліття, і це може продовжити термін існування аматорської служби ще на 100 років.