Потужний "Марія" , що досягнув Пуерто-Рико, був найсильнішим буревієм за останні 90 років на цій американській території. Швидкість вітру досягнула 233 км/год. Урагану призначили четверту категорію. Ураган зламав навпіл 29-метрову радарну антену радіотелескопа “Аресібо”, її уламки пробили головне дзеркало телескопа і пошкодили допоміжне.

Телескоп був відключений через наближення урагану 19 вересня, спостереження планувалося призупинити до 21 вересня, а до 27 вересня закрити центр відвідувань, – повідомляється на сайті Університетської асоціації космічних досліджень.

 

21 вересня співробітники обсерваторії почали оцінювати завдані ураганом збитки. Відновити роботу телескопа в разі відсутності значимих ушкоджень планувалося до 29 вересня, про нові терміни відновлення досліджень інформації поки що немає.

300-метровий радіотелескоп був найбільшим у світі до споруди в Китаї гігантської антени FAST. “Аресібо” веде спостереження за далекими астрофизическими об’єктами і навколоземними потенційно небезпечними астероїдами.

Матеріали за темою:

Полная тарелка внеземных сигналов