Міжнародний радіоаматорський союз (IARU) розглядає питання передачі бездротової енергії (WPT), оскільки продовжується підготовка до Світової конференції радіозв'язку ITU у 2019 році (WRC-19), де пункт 9.1.6 порядку денного стосується питання передачі бездротової енергії для електричних транспортних засобів. У порядку денному буде розглянуто вплив технології на служби радіозв'язку, і він має на меті запропонувати гармонізовані діапазони частот для WPT, що дозволить мінімізувати будь-який вплив на існуючі послуги.

Бездротова передача електрики - спосіб передачі електричної енергії без використання струмопровідних елементів в електричному ланцюзі. У звіті ITU йдеться про застосування бездротової передачі електроенергії через радіочастотний промінь на чатотах 2.45ГГц та 5.8ГГц.

Інженери компанії Mitsubishi Heavy Industries провели успішний експеримент по бездротовій передачі енергії на промисловому рівні. Одним із замовників роботи є компанія Japan Space Systems, яка зайнята виконанням наукового проекту з передачі сонячної енергії. Програма патронується міністром економіки Японії і називається Space solar power systems (SSPS). Згідно з проектом, кінцевим результатом має стати поява на навколоземній орбіті спеціальних супутників, які будуть фактично сонячними батареями і одночасно передавачами енергії на Землю.

Експеримент поки носив суто «земний» характер як за місцем проведення, так і за відстанню, на яке передавалася енергія. Інженери встановили передавач і приймач енергії на відстані 500 метрів між ними.

Потужність передачі склала 10 КВт і передавалася у вигляді мікрохвильового випромінювання. Встановлений на приймачі LED-індикатор сигналізував інженерам, що передача закінчилася успішно. Крiм самого факту передачі, була перевірена спеціальна система орієнтування пучка енергії в просторі, з тим щоб не розсіювати її в простір без будь-якої користі.

Програма SPSS - з прицілом на яку виконувався експеримент - має на увазі, що енергія буде передаватися з геостаціонарної орбіти Землі у вигляді мікрохвильового або лазерного випромінювання. Приймачем її виступатимуть спеціальні станції, які планують побудувати на штучному острові в Токійській затоці. Подібні проекти планувалися ще американськими вченими в 60-х роках минулого століття, але в серйозній розробці вони виявилися тільки з 2009 року.