Вербицький Леонід Іванович - майстер спорту України з радіозв'язку (посвідчення N 8723 від 11.01.1999), кандидат в майстри спорту СРСР (посвідчення N 384 18.12.1980), вніс вагомий внесок у досягнення високих результатів в міжнародних змаганнях, очних змаганнях з радіозв'язку на першість країни.

Здійснив перший радіозв'язок на саморобній власнiй апаратурі в 1965 році з радіоаматором з Казахстану у діапазоні 28 МГц.

 

На 144 МГц перший радіозв'язок з Балаклії був проведена зі знаменитим радіоаматором з м.Ізюм Леонідом Рудь RB5LCE.

Другим з г.Балаклея на УКХ почав проводити радіозв'язку Віктор Севостьянов RB5LIG, з яким Леонід Вербицький протягом двох років брав участь в змаганнях на УКХ «Польовий день», організованих ЦРК СРСР ім. Е.Кренкеля і редакцією журналу Радіо. Після чого радіозв'язком на УКХ захопилися і інші радіоаматори.

Одним з перших в Україні на УКХ 144 МГц почав працювати SSB, проводити зв'язку через відбиття від метеорних потоків (перший в Харківській області).

Перший MS-радіозв'язок, проведений за всіма правилами, UB5LAK (в той час був такий кличний) провiв 21 жовтня 1979 року зі відомим ультракоротковолновіком з Німеччини DM2BYE.

Багато років був капітаном команди радіоаматорів в Польових днях.
Неодноразово брав участь в очно-заочних змаганнях на КХ та УКХ в Генічеську в складі команди Харківської області, в Європейському Польовому і Гірському дні, перебуваючи в Карпатах, на території Закарпатської області.

Одним з перших, освоїв цифрові види зв'язку, застосовуючи для цього саморобний комп'ютер ZX-Spectrum. Активно працював через радіоаматорськi міжнародні супутники OSCAR-7 і OSCAR-8 і радянські RS-1 і RS-2.

Неодноразово судив очні змагання з радіозв'язку, районні змагання по швидкісній телеграфії - будучи суддею першої категорії. Суддя першої категорії з радіоспорту Харківського обласного комітету ДТСААФ: посвідчення N 26 від 10.12.1987.

Автор багатьох радіоаматорських конструкцій. Учасник радіовиставок, де за участь був нагороджений грамотою та почесним призом.

Підготував і допоміг отримати дозволу на роботу в ефірі і будівництві відповідної радіо аппаратури багатьом радіоаматорам Балаклійського району, першу чергу інвалідам.

 За спонсорської допомоги Балаклійського цементно-шиферного комбінату була закуплена апаратура для роботи в ефірі i відкрита колективна радіостанція.

При Балаклійському ДТСААФ працювала секція радіоаматорів коротковолновіков. Проводилися збори короткохвильовикiв. Балаклійський ДТСААФ виділяв транспорт для поїздки до місця змагань, необхідне спорядження.

Радіоаматорські матеріали постійно публікувалися в районній та обласних газетах, де вiн працював їх позаштатним кореспондентом.

Багато радіоаматорських статей опубліковано в журналах Радіоаматор, Радиосхема, Електрик, "Радиомир КВ і УКВ", газеті Радіоінформ. Про досягнення Леоніда Вербицького неодноразово писалося в журналах Радіо, Радіоаматор (див. фото).

В даний час активно працює в ефірі на всіх КХ і УКХ діапазонах, віддаючи перевагу цифровим видам зв'язку. Поки єдиний з Харківської області хто працює ЕМЕ на 50 МГц. Використовує трансивер FT-950, FT1000MP і антену YU7EF.