Нові високочастотні електронні мікросхеми, здатні передавати десятки гігабайт даних в секунду - швидкість, яка на порядок вище швидкості, доступної сьогодні, - була розроблена інженерами Каліфорнійського університету Девіса.

Омед Момені, доцент кафедри електротехніки та обчислювальної техніки в Університеті Дейвіса та доктор Хосейн Джалілі розробили чіп з викристанним фазованої антенної системи. Фазовані системи спрямовують енергію з декількох джерел у єдиний промінь, який може бути вузько керованим і спрямованим до певного місця.

"Фазовані системи досить складно створювати, особливо на найбільш високих частотах", - сказав Момені. "Ми перші, хто досяг такої великохї пропускної здатності на ціх частотах".

Прототип Моні та Джалілі успішно працює на частоті 370 ГГц із пропускною здатністю 52 ГГц. Для порівняння FM-радіоприймачі транслюють сігнал від 87,5 до 108 МГц; Стільникові мережі 4G та LTE зазвичай функціонують від 800 МГц до 2,6 ГГц із пропускною здатністю до 20 МГц.

Найбільш сучасна електроніка призначена для роботи на низьких частотах. Проте зростаючий попит на більш швидке спілкування, а також нові та нові застосування сенсорів та передавання зображення забезпечуються створенням технологій, які працюють на більш високих частотах.

Досягнення межі швидкості мереж 4G

"Теоретично, стільникові мережі 4G досягли межі швидкості передачі даних", - сказав Момені. "Оскільки ми продовжуємо мігрувати в такі системи, як хмарне обчислення та стільникові мережі наступного покоління, потреба в швидкості зростає. Вищі частоти означають більшу пропускну здатність, що означає більш високу швидкість передачі даних".

Крихітний апарат, розроблений Момені та Джалилі, свідчить про те, що можна використовувати на одному компактному чіпі широку доступну смугу пропускання у міліметровому та терагерцовому діапазонах. Це важливий крок до розвитку масштабованих систем, які можуть бути використані для посилення технологій таких як спектроскопія, зондування, радіолокація, медична візуалізація та швидкісне спілкування.

У майбутній роботі Момені планує інтегрувати чіп в системи обробки зображень та зв'язку.