Американські вчені знайшли спосіб зменшити розміри компактних антен в сто раз. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.

Замість традиційних, фахівці запропонували використовувати магнітоелектричні антени-мембрани з феромагнітної та п'єзоелектричної тонкоплівкової гетероструктури. Дані пристрої приймають і передають електромагнітні хвилі на резонансних акустичних частотах за допомогою магнітоелектричного ефекту.

Об'ємні акустичні хвилі в магнітоелектричних антенах змінюють намагніченість тонкої плівки, що призводить до випромінювання електромагнітних хвиль. Падіння на подібні антени-мембрани електромагнітних хвиль в результаті п'єзоелектричного ефекту призводить до виникнення електричної напруги.

Традиційні антени представляють собою жорсткі металеві пристрої, що знаходяться в резонансі з прийнятої електромагнітної хвилею. Розміри подібних антен можна порівняти з довжиною хвилі. Якщо характерні розміри таких антен досягають близько однієї десятої довжини хвилі, то параметри нових пристроїв оцінюються в одну тисячну довжини хвилі.

Перспективна технологія, на думку вчених, може знайти застосування в портативних системах бездротового зв'язку, включаючи носимі пристрої, смартфони і біоімплантуємі антени.