На території Сполучених Штатів Америки з'явилася перша в світі комерційна мережа для бездротової передачі даних стандарту 5G. Відповідна технологічна інфраструктура була створена оператором Verizon Communications. Бездротова мережа нового стандарту з'явилася в Сіетлі, Вашингтоні, Х'юстоні, Атланті, Далласі, Маямі і Денвері.

З точки зору зв'язку ідея технології 5G полягає в тому, щоб виділити під потреби широкосмугового мобільного доступу міліметрові частоти понад 24 ГГц, що дозволить подолати планку швидкостей передачі даних в 10 Гбіт / с, що більш ніж в 10 разів перевищує з'єднання по оптико-волоконному кабелю. Згідно з інформацією Verizon, для проведення тестів будуть використані частоти в смузі 28 ГГц, що є одним з міліметрових діапазонів, який багато компаній розглядають як діапазон для роботи служб 5G.

 

Питання необхідності виділення великої кількості нових частотних ресурсів для мереж 5G опрацьовується на міжнародному рівні і на рівні національних регуляторів.  Американиска FCC розглядає можливість ліцензування 24GHz до 90GHz для використання стільникових мереж мобільних послуг.

Національна асоціація радіоаматорів США висловила свої коментарії стосовно надання послуг мобільного радіозв'язку в смугах частот вище 24 ГГц, зазначивши, шр радіоаматорські ліцензіати дуже довгий час мали доступ до конкретних, обмежених сегменів певних смуг мілліметрових діапазонів: 24.00-24.25, 47.0-47.2, 76-81ГГц.