Дослідники клімату вважають, що ми рухаємося до зміни полюсів магнітного поля планети.

Як вважають деякі вчені, по мірі наближення зміни полюсів - яке може траплятися рідше ніж раз на тисячу років - магнітне поле Землі може ослабнути до небезпечного рівня, переставши захищати нас від сонячних бурь, коли випромінювання і рентгенівські промені, які викидають Сонцем, будуть безперешкодно доходити до нашої планети. Ці коронарні викиди настільки потужні, що викликають приголомшливе північне сяйво, що спостерігається в північній півкулі, але магнітне поле Землі надійно захищає нас від їх згубного впливу.

 

Геофізики з Рочестерського університету Джон Тардуно і Вінсент Хар назвали місце розташування аномалії, з якою пов'язаний майбутній переворот магнітного поля Землі.

На їхню думку, магнітне поле Землі слабшає протягом останніх 160 років, а головною причиною цього є Південно-атлантичний аномалія, що простягається в Південній півкулі між Зімбабве і Чилі. Напруженість магнітного поля в цій галузі настільки слабка, що, за словами вчених, розташовані вище за неї супутники практично не захищені від космічної радіації.

Джерело Південно-атлантичної аномалії заховане в надрах планети, між ядром і мантією, в районі під Південною Африкою, де напрямок магнітного поля в даний час протилежно його середньої (глобальної) орієнтації.

Геофізики відзначають, що магнітне поле над Південно-атлантичною аномалією продовжує слабшати, що віщує глобальний розворот магнітних полюсів планети. Подібного роду подія, на думку фахівців, позначиться на працездатності наземних і орбітальних електронних систем і навігаційного обладнання, а також захворюваності на рак.

Без магнітного поля або в умовах його значного ослаблення вийдуть з ладу засоби зв'язку і лінії електропередач, можуть виникати пожежі і заворушення на вулицях.

Геологічні дослідження показують, що розвороти магнітного поля в історії Землі відбувалися сотні разів. Науковий директор геомагнітної обсерваторії Німегк в Німеччині Моніка Корте сказала: «Це не раптова зміна, а повільний процес, в ході якого напруженість поля стає слабкішим, і дуже ймовірно, що поле на деякий час стане більш складним - з більш ніж двома полюсами, а потім з наростанням напруженості відбудеться прорив в протилежному напрямку ».