Все частіше у продажу замість відомих ламп розжарювання з'являються точкові джерела світла, звані "галогенні лампи", "LED лампа" (світлодіодна). У своєму відеоматеріалі Тіло Kootz DL9KCE демонструє, як деякі екземпляри таких джерел світла (зокрема широко поширені у нас лампи німецького виробника Osram) можуть генерувати радіочастотні випромінювання, що істотно погіршують електромагнітне оточення у вашому шекi.


На додаток до наведеної інформації звертаємо вашу увагу на матеріали Марка ON4WW, який зібрав на спеціальній сторінці свого сайту масу історій про створюваних перешкодах побутовими приладами (від плазмових телевізорів до світлодіодного освітлення).

Обладнання, що використовує мережеву проводку як середовище передачі даних (PLC, PLT, BPL) також може стати перешкодою для радіоприйому. Міжнародний радіоаматорський союз (International Amateur Radio Union IARU) направив в ITU-R повідомлення про мінімальні рівнях випромінювання, необхідні при використанні таких систем.

 PLC створюють перешкоди в діапазоні частот до 80мГц. Раніше IARU брали участь в розробці для МСЕ-R SM2158 документа, що описує вплив PLC в діапазонах НЧ, СЧ, ВЧ і НВЧ нижче 80мГц.

До слова, у США саме зараз FCC хоче "раціоналізувати" процес оформлення дозволів на DAS (Distributed Antenna System), що потрібні для всюдисущих веж стільникового зв'язку 4G/5G, звільнивши їх від Закону про телекомунікації 1996 року. У Сенаті США найближчим часом буде голосування по пунктах S.19 і S.88, що стосуються розгортання DAS 4G/5G. Якщо такі зусилля будуть мати успіх, мільйони дрібних стільникових веж (на існуючих ліхтарних стовпах або нових) будуть розміщені всюди, по житлових кварталах. Мікрохвильове випромінювання від стільникових передавачів може спричинити жахливі наслідки для здоров'я кожної людини