Новини

Сонце прокидається. Міжнародна група вчених повідомила, що наше світило вийшло з самого спокійного періоду свого 11-річного циклу активності і тепер вступило в 25-й цикл. Нумерація циклів сонячних плям сходить до 1755 року. Згідно з прогнозами дослідників, майбутній цикл обіцяє бути досить спокійним.

Вчені-фахівці з дослідження сонця відстежують цикл на основі наростання і скорочення кількості сонячних плям, яке відображає рівень інтенсивності магнітного поля Сонця. Ці плями - темні області на поверхні Сонця, температура яких нижче приблизно на 1500 кельвінів ніж сусідні ділянки.

Щоранку о 7:00 невеличке британське село втрачало доступ до інтернету. Інженери виявили, що в усьому винен старий телевізор. Чоловік з села Аберхосан не підозрював, що старий телевізор видаватиме сигнал, який перешкоджатиме широкосмуговому інтернету у всьому селі.

Через півтора року інженери розпочали розслідування, оскільки заміна кабелю не вирішила проблему. Спантеличений господар пообіцяв більше не користуватися телевізором. Зараз село має стабільний широкосмуговий сигнал.

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) Пентагону уклало з британською компанією BAE Systems контракт на розробку системи, яка могла б самостійно розшифровувати закодовані радіопередачі. Як пише Aviation Week, сума угоди склала 9,2 мільйона доларів. Нова система буде розроблятися із застосуванням технологій машинного навчання - нейромережа, тип якої не уточнюється, буде вчитися на великій кількості записів, зроблених і вже розшифрованих військовими.

Радіоперехоплення і розшифровка повідомлень входить в обов'язки підрозділів радіоелектронної боротьби. Залежно від типу протоколу шифрування аналогових або цифрових передач розшифровка перехопленої інформації може займати від декількох годин до тижнів і місяців. Нова система повинна буде істотно прискорити розшифровку перехоплених радіопередач, що зробить радіорозвідку більш оперативною.

У найближчі вихідні 26 та 27 вересня на Землі можуть початися магнітні бурі.

У перший вихідний день магнітосфера Землі стане слабо збуреною, а пік активності припаде на неділю, коли в окремі години можливе формування слабких, рівня G1, магнітних бур.

Тривалими магнітні бурі не будуть, і вже в понеділок геомагнітне поле почне поступово заспокоюватися, а до середини тижня «в навколоземному космічному просторі запанує повний штиль».

Сторінка з прогнозом магнітної бурі.

Погодинний прогноз Aurora.

Проект Einstein @ Home вперше в історії свого існування виявив мілісекундий пульсар, який видно з Землі тільки в гамма-діапазоні. Про відкриття розповідається в журналі Science Advances.

Пульсари - це компактні нейтронні зірки  з дуже потужним магнітним полем, швидко обертаються, які формуються в момент колапсу ядра великj] і масивної зірки. Через те, що магнітне поле пульсарів нахилене щодо їх осі обертання, які виходять від них, потоки випромінювання приходять на Землю у вигляді коротких сплесків (імпульсів, звідси і назва). Деякі об'єкти випромінюють найбільше в рентгенівському діапазоні, їх називають рентгенівськими пульсарами, в той час як інші, наприклад, можуть яскравіше «світитися» в радіодіапазоні. Зараз дослідникам вдалося виявити два мілісекундні гамма-пульсара.