Новини

З метою подальшого збільшення пропускної здатності бездротового обладнання Tokyo Tech і Fujitsu Laboratories Ltd. розробили чіп для бездротової приймача CMOS, який може обробляти сигнали з високою швидкістю в широкому діапазоні частот від 70 до 105 гігагерц (ГГц), використовуючи їх власної технології збільшення смуги пропускання. Завдяки цим розробкам їм вдалося досягти швидкості бездротової передачі даних зі швидкістю 120 гігабіт на секунду (Gbps), найшвидшою в світі.

Зорепад Гемініди - це останній метеорний потік в році, він же входить в "велику трійку" зорепадом.  Період його активності починається приблизно 4 грудня, а закінчується 17, апогею досягне приблизно 13-14 числа. Це один з найбагатших зорепадiв і в годину дає більше 100 метеорів. Швидкість метеорів невисока, всього близько 35 км/с. Видно його буде тільки в Північній півкулі.

В 2008 році Рада директорів Фонду Ясме оголосила про створення премії "Нагорода досконалості" (Yasme Excellence Awards). До премії Yasme Excellence Awards представляються ​​особи, які використовуючи власні творчість, зусилля та відданість зробили значний внесок в аматорське радіо. Вклад може бути визнаний технічним, операційним або організаційним досягненням, оскільки всі три складових необхідні для росту та процвітання аматорського радіо.

WSJT Development Group отримала премію Yasme Excellence Award за 2017 рік (дивіться нижче). з цього приводу K1JT звернувся з повідомленням :

"Нагорода наводить основними авторами G4WJS, K9AN, KI7MT, W9MDB, PY2SDR і IV3NWV, а також K1JT. Але всі, хто прочитав цей список знає, що команда включає в себе багато інших членів, які внесли свої зусилля в створення коду, документації, звітів про тестування та пропозиції щодо поліпшення.

Ми (наведені вище кличні) вирішили пожертвувати готівкою 1000 доларів до фонду захисту ARRL Spectrum. Вітаю всіх, і дякую ще раз за вашу підтримку цей проект!

- 73, Джо, K1JT"

За даними вчених на Сонці зменшилася кількість плям. Вчені пояснили чому найближчим часом на Сонці пропадуть плями.

Число плям на Сонці є головним параметром, за яким вимірюється 11-річний сонячний цикл, історія якого налічує вже майже 270 років. Вони вважаються головною характеристикою рівня сонячної активності, що стрімко падає до нуля. В даний час на зверотній до Землі стороні не спостерігається жодної плями.

Цього тижня метеорологи прогнозують магнітні бурі (класс G1) , які почнуться 7 листопада і триватимуть до 11 листопада без перерви. Також досить неспокійним буде 15 листопада, коли магнітосфера буде порушена.