Новини

WSJT-X версії 2.4.0 представив новий цифровий протокол під назвою Q65, який розроблений для «мінімальних двосторонніх QSO з особливо складним шляхом поширення», - йдеться в короткому посібнику.

«На трасах з доплерівським зсувом більше декількох герц якість слабкого сигналу Q65 є найкращим серед усіх режимів WSJT-X. Q65 особливо ефективний для тропосферного розсіювання, іоносферного розсіювання і електромагнітного випромінювання на НВЧ і більш високочастотних діапазонах, а також для інших типів де швидко завмирають сигнали ».

Відбулося падіння 305-метрового телескопа, повідомила прес-служба Національного наукового фонду США.

«Інструментальна платформа 305-метрового телескопа в обсерваторії« Аресібо »в Пуерто-Ріко впала приблизно о 7:55 Atlantic Standard Time 1 грудня, що призвело до пошкодження антени і навколишніх об'єктів», - йдеться в повідомленні.

Щоранку о 7:00 невеличке британське село втрачало доступ до інтернету. Інженери виявили, що в усьому винен старий телевізор. Чоловік з села Аберхосан не підозрював, що старий телевізор видаватиме сигнал, який перешкоджатиме широкосмуговому інтернету у всьому селі.

Через півтора року інженери розпочали розслідування, оскільки заміна кабелю не вирішила проблему. Спантеличений господар пообіцяв більше не користуватися телевізором. Зараз село має стабільний широкосмуговий сигнал.

Сонце прокидається. Міжнародна група вчених повідомила, що наше світило вийшло з самого спокійного періоду свого 11-річного циклу активності і тепер вступило в 25-й цикл. Нумерація циклів сонячних плям сходить до 1755 року. Згідно з прогнозами дослідників, майбутній цикл обіцяє бути досить спокійним.

Вчені-фахівці з дослідження сонця відстежують цикл на основі наростання і скорочення кількості сонячних плям, яке відображає рівень інтенсивності магнітного поля Сонця. Ці плями - темні області на поверхні Сонця, температура яких нижче приблизно на 1500 кельвінів ніж сусідні ділянки.

У найближчі вихідні 26 та 27 вересня на Землі можуть початися магнітні бурі.

У перший вихідний день магнітосфера Землі стане слабо збуреною, а пік активності припаде на неділю, коли в окремі години можливе формування слабких, рівня G1, магнітних бур.

Тривалими магнітні бурі не будуть, і вже в понеділок геомагнітне поле почне поступово заспокоюватися, а до середини тижня «в навколоземному космічному просторі запанує повний штиль».

Сторінка з прогнозом магнітної бурі.

Погодинний прогноз Aurora.