Новини

За допомогою відкритих даних будь-хто може стежити за розміщенням окремих типів військових радарів. У середині квітня журналісти видання ТЕКСТИ виявили кілька російських радарів на окупованих територіях України. За цей час їх кількість зросла. Ми оновили карту та спробували ідентифікувати частину радарних установок, які ворог, імовірно, використовує й проти українських військових.

Поява бездротових мереж стандарту 5G, здатних передавати сигнали на високих частотах у міліметровому діапазоні, відкриває низку нових можливостей для технологій бездротової передачі енергії. І нещодавно дослідники з Токійського технологічного інституту розробили прототип приймально-передавального пристрою, забезпеченого 64-елементними фазованими антеними гратами, який здатний приймати і передавати дані, і, одночасно з цим, перетворювати на електрику енергію радіохвиль спеціального потужнішого "енергетичного" сигналу.

Українські військові відбили радіостанцію Р-168-5УТ-2. Захоплена радіостанція була позначена голографічним знаком ФСС Росії: «Центр захисту інформації та спеціального зв’язку ФСБ Росії».

Радіостанція Р-168-5УТ-2 призначена для забезпечення відкритого або зашифрованого радіозв'язку при встановленні в рухомих об'єктах на колісній базі.

Система зв'язку компанії Comtech дозволяє передавати захищений сигнал зі швидкістю від 5 до 60 Мбіт/с на відстані до 60 км незалежно від погодних умов.

Американська компанія-виробник систем зв'язку Comtech Telecommunications Corp надасть для потреб ЗСУ станції тропосферного радіозв'язку COMET, за допомогою яких можливості передачі інформації для українських військових вийдуть на новий рівень. Про це йдеться у відповідній заяві компанії.

borodyanka1Бородянка розташована  за 50 кілометрів на північний захід від Києва, у цій війні дала цілу когорту потужних символів. Із тих, що запам’ятали усі, — це розстріляний рашистами Шевченко й архангел Михаїл, який зронив хреста, але меча втримав. На початку повномасштабного вторгнення Росії в цьому містечку велися запеклі бої, які спричинили значно більші руйнування житлових будинків, ніж в інших постраждалих від обстрілів російських військ населених пунктах Київської області.