Новини

Сонце переходить у глибокий сонячний мінімум, який продовжує заперечувати деякі очікування.

За більшу частину минулого тижня Сонце було абсолютно порожнім - без плям - і сонячна активність вважалася "дуже низькою". Проте космічна погода була бурхливою. З 11 по 15 жовтня не пройшов жодний день без геомагнітної бурі. Яскраві аврори були помічені не тільки навколо полюсів, але також у середніх широтах.

Причина цього незвичайного шторму пояснюється у сьогоднішньому виданні Spaceweather.com, та пов'язані із ними очікуваннями на майбутнє.

В рамках конференції IARU 1-го регіону, що відбулася у вересні 2017 року у місті Ландсхуте (Німеччина), пройшов семінар «Майбутнє аматорського радіо». IARU вже стурбований відсутністю інтересу до аматорського радіо з боку молодого покоління, і якщо інтерес як і раніше не буде рости, то виживання радіоаматорства сумнівно.

Було констатовано, що протягом останніх років кількість членів IARU в багатьох країнах падає.

Потужний "Марія" , що досягнув Пуерто-Рико, був найсильнішим буревієм за останні 90 років на цій американській території. Швидкість вітру досягнула 233 км/год. Урагану призначили четверту категорію. Ураган зламав навпіл 29-метрову радарну антену радіотелескопа “Аресібо”, її уламки пробили головне дзеркало телескопа і пошкодили допоміжне.

Телескоп був відключений через наближення урагану 19 вересня, спостереження планувалося призупинити до 21 вересня, а до 27 вересня закрити центр відвідувань, – повідомляється на сайті Університетської асоціації космічних досліджень.

Одним із чинників, які стримують запровадження та розвиток нових послуг радіозв'язку, є недосконалість вітчизняного законодавства про радіочастотний ресурс. По-перше, для всіх частотних діапазонів визначено їх цільове використання, тобто користувач частот суворо обмежений у виборі варіантів їх комерційного використання. По-друге, історично склалося, що, наприклад, оператори стільникового зв'язку отримали по кілька вузьких смуг частот в одному діапазоні, причому смуги різних операторів перемежовуються. Операторам було б зручніше й економічно вигідніше мати не декілька вузьких смуг, а одну широку, але помінятися із сусідами по діапазону їм вдається далеко не завжди, оскільки порядок такого обміну законодавчо не врегульовано.

Міжнародний радіоаматорський союз (IARU) розглядає питання передачі бездротової енергії (WPT), оскільки продовжується підготовка до Світової конференції радіозв'язку ITU у 2019 році (WRC-19), де пункт 9.1.6 порядку денного стосується питання передачі бездротової енергії для електричних транспортних засобів. У порядку денному буде розглянуто вплив технології на служби радіозв'язку, і він має на меті запропонувати гармонізовані діапазони частот для WPT, що дозволить мінімізувати будь-який вплив на існуючі послуги.