Новини

Google додала абетку Морзе в клавіатуру Gboard. У клавіатурi з морзянкою є два поля - з точкою і з тире (короткі і довгі сигнали). Додаток вміє підказувати варіанти слів, як це робить звичайна клавіатура в смартфонах.

Такий спосіб введення тексту допоможе користувачам з серйозними захворюваннями, через які уcкладнена мова і обмежені рухові можливості: клавіатура працює разом з Switch Access для Android.

Компанія планує випустити бета-версію клавіатури з Морзе для iOS і Android 8 травня.

У сонячній короні виникли три корональні діри - області, де температура і щільність плазми може бути знижена в кілька десятків разів. Явище може привести до слабких змін в магнітному полі Землі.

Корональні діри найчастіше виникають в період мінімальної сонячної активності. Вони пов'язані з розмиканням пучків магнітних ліній, які зазвичай є замкнутими. В результаті плазма більше не утримується в короні і стає частиною сонячного вітру - потоку іонізованих частинок. Якщо вітер спрямований в бік Землі, то можуть виникнути геомагнітні бурі.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) оцінило силу можливої ​​геомагнітної бурі в один бал за індексом G - п'ятибальною шкалою, яка оцінює вплив змін в магнітному полі Землі на людей, тварин і прилади. Один бал означає, що будуть спостерігатися лише невеликі коливання напруги в енергомережі і ледве помітні перешкоди в супутникових системах зв'язку.

З метою подальшого збільшення пропускної здатності бездротового обладнання Tokyo Tech і Fujitsu Laboratories Ltd. розробили чіп для бездротової приймача CMOS, який може обробляти сигнали з високою швидкістю в широкому діапазоні частот від 70 до 105 гігагерц (ГГц), використовуючи їх власної технології збільшення смуги пропускання. Завдяки цим розробкам їм вдалося досягти швидкості бездротової передачі даних зі швидкістю 120 гігабіт на секунду (Gbps), найшвидшою в світі.

На 78-році життя після важкої і тривалої хвороби пішов з життя один з найстаріших радіоаматорів України Федоренко Петро Петрович UT2QA, МС СРСР.

Його позивні звучали в ефірі з 1960 р. UB5BNQ, RB5QCG, UT2QA. З 1961р. викладав на кафедрі фізики Бердянського педагогічного університету. Більше 40 років очолював Бердянський міський радіоклуб.

Світла пам'ять про Петра Петровича на завжди залишиться в наших серцях.

Зорепад Гемініди - це останній метеорний потік в році, він же входить в "велику трійку" зорепадом.  Період його активності починається приблизно 4 грудня, а закінчується 17, апогею досягне приблизно 13-14 числа. Це один з найбагатших зорепадiв і в годину дає більше 100 метеорів. Швидкість метеорів невисока, всього близько 35 км/с. Видно його буде тільки в Північній півкулі.