Новини

SDR-Console V3 - це останній з лінійки безкоштовних програмних пакетів SDR-Console для Windows,  розробленого Simon Brown G4ELI. Нещодавно SDR-Console V3 залишив свій статус програмного забезпечення для попереднього перегляду і перейшов у виробничий статус «бета-версії».

SDR-Console - це програма SDR загального призначення, подібна до інших програм, таких як SDR#, HDSDR і SDRUno. Однак SDR-консоль V3 відрізняється тим, що є одним з найбільш багатофункціональних пакетів з такими перевагами, як  DSP і NR з налагодженням параметрів, списки обраних частот, запис і відтворення IQ із  швидким перемотуванням вперед і зворотним перемотуванням, вбудований CW-скімер і супутниковий трекер, незалежний приймач, експортування історії сигналів, планувальник запису, віддалений сервер і в подальшому підтримка SDR з можливістю передачі.

У листопаді 2018 року Державне підприємство «Конструкторське Бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» експортувало в Саудівську Аравію для дослідницького інституту King Abdulaziz City For Science And Technology технологію в вигляді технічної документації визначення обліку демонстратора генератора імпульсного електромагнітного випромінювання.

Сьогодні Україна є однією з країн у світі, яка виробляє такий складний вид озброєнь як електромагнітне або, як його ще називають, мікрохвильовою зброєю. Але це перспективна зброя поки недоступна нашим Збройним силам і розробляється воно в основному в інтересах іноземних замовників.

Регулятор телекомунікацій Туреччини, BTK, у повідомленні уряду від 29 листопада 2018 р. оголосив про новий розподіл аматорських частот.

Це в тому числі стосується використання діапазону 6м з розподілом пасм 50 - 52 МГц, де дозволені всі режими з лімітом потужності 75 Вт.

Національна таблиця розподілу частоти BTK (п.11,27)

Оголошено про випуск програмного пакета WSJT-X 2.0 загального доступу (вже GA, а не RC5)  і розробник Joe Taylor K1JT закликає користувачів FT8 та MSK144 оновити у себе пакет, оскільки протоколи FT8 та MSK144 були покращені таким чином, що зворотно не суміснi зі старими версіями програми. Це включає будь-які випуски версії 1.9.

"Нові протоколи стають світовими стандартами, починаючи з 10 грудня 2018 року, і всі користувачі повинні оновити WSJT-X 2.0 до 1 січня 2019 року", - заявив Тейлор на web-сторінці WSJT-X. "Після цієї дати, тільки нові FT8 і MSK144 повинні використовуватися у етерi".

Користувачам рекомендується ознайомитись з новим коротким посібником з експлуатації WSJT-X.

Вкладення:
ФайлОписАвторРозмір файла:Створено
Скачати цей файл (ft8_v2.txt)ft8_v2.txtВiдмiнностi у FT8 рiзних версiйАлександр12 Кб2018-12-13 13:07

11 вересня 2018 року інформаційне агентство РІА повідомило, що РФ пропонує використовувати радіочастоти 65,9-74 МГц та 87,5-108 МГц  для трансляції у цифровому стандарті DRM+.

Аматорська служба у IARU R1 вже має повноваження використовувати всю або частину діапазону 70МГц  на вторинній основі у наступних країнах : Бельгія, Кіпр, Данія, Фарерські острови, Гібралтар, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Монако, Чорногорія, Португалія, Сербія, Словенія, Сомалі, Південна Африка, Швеція та Велика Британія (список оновлюється).

Рішення РФ можете спричнити головне джерело перешкод для радіоаматорів, що використовують 4-метровий діапазон (70 МГц) у Центральній та Східній Європі. Як «вторинні користувачі» цієї частини спектру, радіоаматори не матимуть іншого вибору, як жити з будь-яким втручанням, особливо під час літнього сезону Sporadic-E.