Новини

Агентство перспективних оборонних розробок (DARPA) Пентагону уклало з британською компанією BAE Systems контракт на розробку системи, яка могла б самостійно розшифровувати закодовані радіопередачі. Як пише Aviation Week, сума угоди склала 9,2 мільйона доларів. Нова система буде розроблятися із застосуванням технологій машинного навчання - нейромережа, тип якої не уточнюється, буде вчитися на великій кількості записів, зроблених і вже розшифрованих військовими.

Радіоперехоплення і розшифровка повідомлень входить в обов'язки підрозділів радіоелектронної боротьби. Залежно від типу протоколу шифрування аналогових або цифрових передач розшифровка перехопленої інформації може займати від декількох годин до тижнів і місяців. Нова система повинна буде істотно прискорити розшифровку перехоплених радіопередач, що зробить радіорозвідку більш оперативною.

Проект Einstein @ Home вперше в історії свого існування виявив мілісекундий пульсар, який видно з Землі тільки в гамма-діапазоні. Про відкриття розповідається в журналі Science Advances.

Пульсари - це компактні нейтронні зірки  з дуже потужним магнітним полем, швидко обертаються, які формуються в момент колапсу ядра великj] і масивної зірки. Через те, що магнітне поле пульсарів нахилене щодо їх осі обертання, які виходять від них, потоки випромінювання приходять на Землю у вигляді коротких сплесків (імпульсів, звідси і назва). Деякі об'єкти випромінюють найбільше в рентгенівському діапазоні, їх називають рентгенівськими пульсарами, в той час як інші, наприклад, можуть яскравіше «світитися» в радіодіапазоні. Зараз дослідникам вдалося виявити два мілісекундні гамма-пульсара.

В ніч з 1 на 2 квітня над Центральною Європою протягом трьох годин пролетіли три боліди, причому два з них - за одну годину. Про це повідомляє Міжнародна метеорна організація (International Meteor Organization, IMO).

Американська компанія GlobalFoundries, що займається виробництвом електронних компонентів, розробила новий аналого-цифровий перетворювач для систем радіоелектронної розвідки. Згідно з повідомленням Агентства перспективних оборонних розробок міністерства оборони США, новий чіп дозволить створювати пристрої, які зможуть аналізувати електромагнітний спектр на частотах до 30 гігагерц з частотою дискретизації близько 60 гігасемплів за секунду.

Вчені з США продемонстрували передачу даних зі швидкістю більш ніж терабіт в секунду. Для цього дослідники використовували технологію цифрової абонентської лінії, на якій будується телефонна комунікація, і застосували її до високочастотного сигналу, що поширюється по мідним хвилеводам. Робота представлена ​​в журналі Applied Physics Letters.

У 1986 році Джон Чіоффі (John Cioffi), будучи професором в Стенфорді, разом зі своїми студентами розробив техніку багатотонової модуляції сигналу, яка стала основою для технології цифрової абонентської лінії - наприклад, завдяки цій технології ми маємо швидкий доступ в інтернет. Однак, швидкість передачі інформації все ще сильно обмежена, і вчені шукають більш ефективний спосіб обміну даними в рамках вже розробленої технології. Один з можливих напрямків - це використання високочастотних сигналів, адже високі частоти дозволяють збільшити пропускну здатність каналу.

Вчені з університету Брауна і компанії ASSIA, спільно з Джоном Чіоффі, вперше експериментально перевірили працездатність цифрової абонентської лінії на частотах близько 200 гігагерц. Для цього фізики використовували мідний хвилевід з двома каналами, що йдуть паралельно - такі системи забезпечують можливість передачі паралельних неінтерферірующіх потоків даних.

exper

Експериментальна реалізація протоколу передачі даних.

Для того, щоб підтвердити, що між даними, що посилаються по різних каналах, немає кореляції, вчені виміряли просторовий розподіл енергії електромагнітного поля на виході хвилеводу. Так само за допомогою чисельної моделі дослідники оцінили втрати в каналі, які ведуть до втрати швидкість передачі даних. Експериментальні результати добре зійшлися з чисельним прогнозами: швидкість більше 1 терабіта в секунду вдалося досягти у хвилеводі довжиною менше 9 метрів. Втрати виникають в основному через омічні втрати і на 15 метрах швидкість падає до 30 гігабіт на секунду.

speed

Швидкість передачі досягає 15 терабіт в секунду при довжині хвилеводу 1 метр, проте на 15 метрах швидкість падає до 30 гігабіт на секунду.

Поставлений експеримент демонструє доцільність використання високочастотних сигналів для високошвидкісної передачі даних. Поки якість обладнання не дозволяє передавати інформацію на великі відстані з такою швидкістю, проте швидка передачі даних на короткі відстані важлива, наприклад, в дата-центрах або в каналах між чіпами на одній платі.

Швидкість, досягнута вченим, дійсно вражає, особливо якщо згадати швидкість передачі даних, яку підтримують використовувані сьогодні порти і стандарти. Наприклад, швидкість порту USB4 40 гігабіт на секунду, швидкість мережі 5G може досягати 35 гігабайт в секунду, а швидкість флеш-пам'яті за новою версією стандарту UFS становить 11,6 гігабіт на секунду.