Новини

DARC повідомляє, що онлайн карта німецьких ретрансляторів тепер містить понад 4000 записів.

Переклад допису DARC звучить так:

Карта ретрансляторів нещодавно зламала поріг у 4000 записів. За допомогою всесвітньої онлайн карти за адресою www.repeatermap.de ви можете шукати інформацію про ретранслятори користуючись веб-браузером. "Якщо натиснути на позначку відповідного ретранслятора, дані з'являться у маленькому вікні. Незалежно від того, де ви зараз перебуваєте, ви можете подивитися на розділ карти вашого оточення та визначити, в яких режимах роботи pyf[jlznmcz  ретранслятори", - пояснює Вінфрід Галонська, DL3XU.

В даний час йде повсюдне розгортання нових мереж стільникового зв'язку стандарту 5G, але вчені з різних організацій вже досить давно займаються розробкою комунікаційних технологій наступного покоління. І нещодавно, дослідники з компанії LG і інституту Фраунгофера продемонстрували передачу даних за допомогою 6G-технологій на рекордну на сьогоднішній день відстань.

Дослідники з американської Військової науково-дослідної лабораторії створили перший в своєму роді квантовий приймач, здатний приймати сигнали в будь-якій частині радіочастотного спектру. Функціональність цього приймача починається з 0 Гц і закінчується 20 ГГц, завдяки чому він здатний приймати радіосигнали AM, FM діапазонів, сигнали Bluetooth, Wi-Fi і інших комунікаційних технологій.

Як детектори в новому приймачі використовуються так звані ридберговскі атоми (Rydberg atoms), які є атомами певних елементів, що знаходяться в максимально можливому стані збудження. Атоми розташовані поверх спеціальної мікрохвильової схеми, для їхнього порушення використовується промінь лазерного світла. Відомо, що ридберговскі атоми надзвичайно чутливі до електричних і магнітних полів, а послідовне розташування декількох атомів в певних точках пристрою-детектора дозволяє при їх допомоги охопити повністю весь спектр радіочастот.

Раніше американська академія наук опублікувала доповідь про можливі причини загадкових захворювань дипломатів на Кубі і в Китаї, а спецслужби США припускали, що "акустичні атаки" на посольства можуть бути організовані Москвою, а в числі постраждалих опинилися і високопоставлені співробітники ЦРУ, які відвідували Росію.

У березневому звіті Національної академії наук було встановлено, що "спрямована, імпульсна радіочастотна енергія" є найбільш вірогідною причиною дивного набору симптомів. Незважаючи на те, що звіт був ретельно написаний, щоб не завищувати своїх висновків, він запропонував деякі з найбільш чітких на сьогодні публічних доказів того, що ці інциденти можуть бути атаками, приписуючи напади "імпульсній" або "спрямованій" енергії.

WSJT-X версії 2.4.0 представив новий цифровий протокол під назвою Q65, який розроблений для «мінімальних двосторонніх QSO з особливо складним шляхом поширення», - йдеться в короткому посібнику.

«На трасах з доплерівським зсувом більше декількох герц якість слабкого сигналу Q65 є найкращим серед усіх режимів WSJT-X. Q65 особливо ефективний для тропосферного розсіювання, іоносферного розсіювання і електромагнітного випромінювання на НВЧ і більш високочастотних діапазонах, а також для інших типів де швидко завмирають сигнали ».