Новини

Як повідомляється на сайті IARU R1, у Ірландії рішенням ComReg (ірландський регулятор) радіоаматори отримають на  вторинній основі додатковий спектр від 30 до 49 МГц. Крім того, поточна 4-метрова смуга 70 МГц діапазону в Ірландії буде розширена від 54 до 69,9 МГц. Межі діапазону частот у даний час становлять від 69,9МГц до 70,5МГц.

Детальний план частот для нових діапазонів з розподіленням за модами, наведено у таблиці документу.

На сьогоднішній день, у 2018 році на Сонцi не спостерiгаються плями вже 100 днів. Якщо поточні тенденції продовжуватимуться, 2018 рік закінчиться 10-річним низьким рівнем кількості сонячних плям. Це є ознакою того, що Сонячний мiнiмум наближається - навіть швидше, ніж передбачають прогнози. Що це означає для нас на Землі? За іронією долі, низька сонячна активність підвищує рівень космічних променів.

У сонячній короні виникли три корональні діри - області, де температура і щільність плазми може бути знижена в кілька десятків разів. Явище може привести до слабких змін в магнітному полі Землі.

Корональні діри найчастіше виникають в період мінімальної сонячної активності. Вони пов'язані з розмиканням пучків магнітних ліній, які зазвичай є замкнутими. В результаті плазма більше не утримується в короні і стає частиною сонячного вітру - потоку іонізованих частинок. Якщо вітер спрямований в бік Землі, то можуть виникнути геомагнітні бурі.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) оцінило силу можливої ​​геомагнітної бурі в один бал за індексом G - п'ятибальною шкалою, яка оцінює вплив змін в магнітному полі Землі на людей, тварин і прилади. Один бал означає, що будуть спостерігатися лише невеликі коливання напруги в енергомережі і ледве помітні перешкоди в супутникових системах зв'язку.

Google додала абетку Морзе в клавіатуру Gboard. У клавіатурi з морзянкою є два поля - з точкою і з тире (короткі і довгі сигнали). Додаток вміє підказувати варіанти слів, як це робить звичайна клавіатура в смартфонах.

Такий спосіб введення тексту допоможе користувачам з серйозними захворюваннями, через які уcкладнена мова і обмежені рухові можливості: клавіатура працює разом з Switch Access для Android.

Компанія планує випустити бета-версію клавіатури з Морзе для iOS і Android 8 травня.

З метою подальшого збільшення пропускної здатності бездротового обладнання Tokyo Tech і Fujitsu Laboratories Ltd. розробили чіп для бездротової приймача CMOS, який може обробляти сигнали з високою швидкістю в широкому діапазоні частот від 70 до 105 гігагерц (ГГц), використовуючи їх власної технології збільшення смуги пропускання. Завдяки цим розробкам їм вдалося досягти швидкості бездротової передачі даних зі швидкістю 120 гігабіт на секунду (Gbps), найшвидшою в світі.