Новини

Раніше американська академія наук опублікувала доповідь про можливі причини загадкових захворювань дипломатів на Кубі і в Китаї, а спецслужби США припускали, що "акустичні атаки" на посольства можуть бути організовані Москвою, а в числі постраждалих опинилися і високопоставлені співробітники ЦРУ, які відвідували Росію.

У березневому звіті Національної академії наук було встановлено, що "спрямована, імпульсна радіочастотна енергія" є найбільш вірогідною причиною дивного набору симптомів. Незважаючи на те, що звіт був ретельно написаний, щоб не завищувати своїх висновків, він запропонував деякі з найбільш чітких на сьогодні публічних доказів того, що ці інциденти можуть бути атаками, приписуючи напади "імпульсній" або "спрямованій" енергії.

Дослідники з американської Військової науково-дослідної лабораторії створили перший в своєму роді квантовий приймач, здатний приймати сигнали в будь-якій частині радіочастотного спектру. Функціональність цього приймача починається з 0 Гц і закінчується 20 ГГц, завдяки чому він здатний приймати радіосигнали AM, FM діапазонів, сигнали Bluetooth, Wi-Fi і інших комунікаційних технологій.

Як детектори в новому приймачі використовуються так звані ридберговскі атоми (Rydberg atoms), які є атомами певних елементів, що знаходяться в максимально можливому стані збудження. Атоми розташовані поверх спеціальної мікрохвильової схеми, для їхнього порушення використовується промінь лазерного світла. Відомо, що ридберговскі атоми надзвичайно чутливі до електричних і магнітних полів, а послідовне розташування декількох атомів в певних точках пристрою-детектора дозволяє при їх допомоги охопити повністю весь спектр радіочастот.

Відбулося падіння 305-метрового телескопа, повідомила прес-служба Національного наукового фонду США.

«Інструментальна платформа 305-метрового телескопа в обсерваторії« Аресібо »в Пуерто-Ріко впала приблизно о 7:55 Atlantic Standard Time 1 грудня, що призвело до пошкодження антени і навколишніх об'єктів», - йдеться в повідомленні.

WSJT-X версії 2.4.0 представив новий цифровий протокол під назвою Q65, який розроблений для «мінімальних двосторонніх QSO з особливо складним шляхом поширення», - йдеться в короткому посібнику.

«На трасах з доплерівським зсувом більше декількох герц якість слабкого сигналу Q65 є найкращим серед усіх режимів WSJT-X. Q65 особливо ефективний для тропосферного розсіювання, іоносферного розсіювання і електромагнітного випромінювання на НВЧ і більш високочастотних діапазонах, а також для інших типів де швидко завмирають сигнали ».

Сонце прокидається. Міжнародна група вчених повідомила, що наше світило вийшло з самого спокійного періоду свого 11-річного циклу активності і тепер вступило в 25-й цикл. Нумерація циклів сонячних плям сходить до 1755 року. Згідно з прогнозами дослідників, майбутній цикл обіцяє бути досить спокійним.

Вчені-фахівці з дослідження сонця відстежують цикл на основі наростання і скорочення кількості сонячних плям, яке відображає рівень інтенсивності магнітного поля Сонця. Ці плями - темні області на поверхні Сонця, температура яких нижче приблизно на 1500 кельвінів ніж сусідні ділянки.