Новини

Команда розробників оголосила про випуск WSJT-X версії 2.5.2 загальної доступності (GA).

Цей випуск в основному містить удосконалення та усунення дефектів, пов’язаних із режимами Q65 та JT65 при використанні з нестандартними та складеними викликами. Також включена нова функція для використання з мікрохвильовим розсіюванням від літаків і виправленням дефектів, виявлених після випуску 2.5.0 та 2.5.1 GA.

Повний список змін можна знайти в примітках до випуску:
https://physics.princeton.edu//pulsar/k1jt/Release_Notes.txt

ВАЖЛИВО: Якщо ви плануєте використовувати режими JT65 або Q65 для створення QSO зі слабким сигналом, які містять нестандартний позивний, обов'язково оновіть до WSJT-X 2.5.2!

Так, це не наукова фантастика. Йдеться про очікувану початок радіоастрономічних досліджень з зворотного боку Місяця. Міжнародний союз електрозв'язку визначив «екрановану зону Місяця», а відповідна координаційна група з космічних частот запропонувала заборонити всі радіопередачі в цьому регіоні між 300 МГц і 2 ГГц, щоб захистити радіоастрономію. .

Ця запропонована заборона торкнеться глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS), а також будь-яких аматорських супутників на місячній орбіті, таких як китайські Lunar-OSCAR-93 і -94. У разі схвалення ці супутники не зможуть працювати в аматорських діапазонах 435 або 1260 МГц. Запропонована заборона також стосуватиметься супутників на орбіті Марса, оскільки Марс регулярно проходить через екрановану зону.

Хмара магнітної плазми рухається у бік Землі, і з суботи викличе найбільші за кілька років магнітні бурі.

Перший удар сонячної плазми про магнітне поле Землі відбудеться приблизно о 10.00 30 жовтня. Після цього розпочнуться великі магнітні бурі планетарного масштабу. Хмара накриє Землю приблизно дві доби.

Вчені оцінюють вчорашній сплеск сонячної активності як один із найбільших, а можливо, найбільший за останні роки.

Стихійна подія може спричинити помилкові спрацьовування захисту енергетичних систем, космічні апарати накопичуватимуть поверхневий заряд, що створює ризик зносу апарата з орбіти. Крім того, можливі перерви у супутниковій навігації та проблеми низькочастотної радіонавігації, а також переривання високочастотного радіозв'язку.

Як повідомлялося, спалах класу Х стався на Сонці ввечері четверга і тривав 31 хвилину. Усього за останні дві доби на поверхні світила сталося 28 слабких, середніх та сильних спалахів, індекс активності підвищено до «помаранчевого» і лише трохи не дотягує до «червоного» рівня.

IARU Region 1 повідомляє, що Європейська комісія має вивчити потребу в нових правилах щодо впливу "сонячних панелей" на навколишнє середовище.

Комітет з політичних відносин IARU-R1 (PRC) нещодавно відповів на Дорожню карту Європейської Комісії щодо впливу "сонячних панелей" на навколишнє середовище. Радіоспектр є важливим кінцевим природним ресурсом, який необхідно охороняти. Хоча саму технологію "сонячних панелей" слід вітати, у матеріалах IARU вказано на проблеми, притаманні невідповідним установкам, зокрема встановлення або переобладнання оптимізуючіх перетворювачів, які можуть спричинити значне забруднення спектру з дуже обмеженим підвищенням ефективності.

Дорожню карту та відповіді можна переглянути на веб-сайті Комісії тут або на цьому веб-сайті у відповідях PRC IARU-R1 на громадські та інші запити.

23 вересня Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ), а також транспортери газу з Німеччини (OGE), Чехії (NET4GAS) і Словаччини (EUSTREAM) оголосили про плани створити Центрального водневого коридору, який з'єднає Україну та південь Німеччини. Згідно з експертними прогнозами, Німеччина за кілька десятиліть стане головним ринком «зеленого» водню в Європі. Консорціум поставив собі за мету, починаючи вже з 2030 року поставляти з України в Німеччину та інші країни Центральної Європи до 120 гігават водню в день. А поставлятися паливо повинне трубопроводами, які незабаром можуть опинитися частково або повністю непотрібними через скорочення транзиту російського газу по території України і Словаччини. В Європі вже існує діючих 1500 кілометрів водневих трубопровідних систем. Найстаріший водневий трубопровід діє в районі німецького Рура: 210 кілометрів трубопроводу з'єднують 18 виробників і споживачів водню; трубопровід діє понад 50 років. Найдовший трубопровід довжиною 400 кілометрів прокладений між Францією і Бельгією.