Новини

Вчені з Національного інституту стандартів і технологій створили те, що можна назвати "атомарним" радіотрансівером, приймачем і передавачем одночасно, і за допомогою цього пристрою в межах лабораторії була здійснена передача одної з відомих музичних композицій групи Queen. Основою радіотрансівера є так званий ридберговский атом (Rydberg atom), який являє собою атом, що знаходиться в сильно збудженому енергетичному стані. Такий стан атомів робить їх надчуттєвими до зовнішніх електричних і магнітних полів, з яких, як відомо, складаються радіохвилі.

D41CV з островів Кабо-Верде біля узбережжя Африки вдалося провести QSO з використанням цифрового режиму FT8 на 144,174 МГц  з FG8OJ на Гваделупі. Відстань була неймовірною - 3867 км.

D41CV використовував 500 Ватт у стекі з диполів, тоді як FG8OJ працював на 100 Вт на 14-елементному Yagi з 3,7-метровою стрілою.

mmmonvhfСайт MMMonVHF (Many More Miles on VHF) повідомляє, що 9 червня 2019 року на 144 МГц FT8 сигнал D41CV з Кабо-Верде був отриманий в Австрії на відстані 5102 км.

PSK Reporter показує, що принаймні десяток італійських станцій приняли або працювали з D41CV, використовуючи цифровий режим FT8
https://www.mmmonvhf.de/es.php?year=2019&month=06&day=09

Франція планує вигнати нас з популярного 2-метрового діапазону (144-146 МГц у Європі), про що йдеться у презентації статті з цього питання на засіданні Підготовчої групи конференції CEPT WRC-19 17-21 червня в Празі.

Пропозиція Франції полягає в тому, щоб розглядати діапазон 144-146 МГц для первинного розподілу для Авіаційної мобільної служби, як частину більш широкого спектру, виділеного для цієї послуги. Зараз діапазон 144-146 МГц розподіляється глобально для аматорських і аматорських супутникових послуг на первинній основі.

Популярне програмне забезпечення радіоаматорів N1MM Logger+ отримав новий веб-сайт. Зміни включають меншу кількість сторінок, кращу можливість пошуку та виявлення помилок/відстеження проблем, а також вичерпний і простий у використанні список усіх підтримуваних змагань. Посібник N1MM Logger+ онлайн складається з 31 веб-сторінок, кількість зменшено порівняно з попереднім веб-сайтом (104). Розширене меню полегшує навігацію до потрібної сторінки безпосередньо з випадаючого меню.