Новини

Оголошено про випуск програмного пакета WSJT-X 2.0 загального доступу (вже GA, а не RC5)  і розробник Joe Taylor K1JT закликає користувачів FT8 та MSK144 оновити у себе пакет, оскільки протоколи FT8 та MSK144 були покращені таким чином, що зворотно не суміснi зі старими версіями програми. Це включає будь-які випуски версії 1.9.

"Нові протоколи стають світовими стандартами, починаючи з 10 грудня 2018 року, і всі користувачі повинні оновити WSJT-X 2.0 до 1 січня 2019 року", - заявив Тейлор на web-сторінці WSJT-X. "Після цієї дати, тільки нові FT8 і MSK144 повинні використовуватися у етерi".

Користувачам рекомендується ознайомитись з новим коротким посібником з експлуатації WSJT-X.

Вкладення:
ФайлОписАвторРозмір файла:Створено
Скачати цей файл (ft8_v2.txt)ft8_v2.txtВiдмiнностi у FT8 рiзних версiйАлександр12 Кб2018-12-13 13:07

Регулятор телекомунікацій Туреччини, BTK, у повідомленні уряду від 29 листопада 2018 р. оголосив про новий розподіл аматорських частот.

Це в тому числі стосується використання діапазону 6м з розподілом пасм 50 - 52 МГц, де дозволені всі режими з лімітом потужності 75 Вт.

Національна таблиця розподілу частоти BTK (п.11,27)

Систему зв'язку Heyphone використовували тайські рятувальники, визволяючи 12 хлопців з тайської футбольної команди і їхнього тренера, які опинилися в пастці в затопленій печері Тхам-Луанг. Все б нічого, тільки Heyphone була розроблена в 2001 році, а її творець, радіоаматор G3TDZ Джон Хей, спочив у 2016 році.

11 вересня 2018 року інформаційне агентство РІА повідомило, що РФ пропонує використовувати радіочастоти 65,9-74 МГц та 87,5-108 МГц  для трансляції у цифровому стандарті DRM+.

Аматорська служба у IARU R1 вже має повноваження використовувати всю або частину діапазону 70МГц  на вторинній основі у наступних країнах : Бельгія, Кіпр, Данія, Фарерські острови, Гібралтар, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Монако, Чорногорія, Португалія, Сербія, Словенія, Сомалі, Південна Африка, Швеція та Велика Британія (список оновлюється).

Рішення РФ можете спричнити головне джерело перешкод для радіоаматорів, що використовують 4-метровий діапазон (70 МГц) у Центральній та Східній Європі. Як «вторинні користувачі» цієї частини спектру, радіоаматори не матимуть іншого вибору, як жити з будь-яким втручанням, особливо під час літнього сезону Sporadic-E.

 

Frequenzstorung big bannerНімецький журнал Radioszene повідомляє про проблему електромагнітних перешкод від споживчих пристроїв, наприклад від блоків живлення, працюючих у ключовому режимі та світлодіодне освітлення, та це питання піднімається в Бундестазі (Федеральний парламент).

Член Бундестагу Ральф Ленкерт з політичної партії "Die Linke" (ліва) направив Федеральному уряду 21 запитання поєднаних у запит "Захист ресурсного електромагнітного середовища".