Новини

За даними вчених на Сонці зменшилася кількість плям. Вчені пояснили чому найближчим часом на Сонці пропадуть плями.

Число плям на Сонці є головним параметром, за яким вимірюється 11-річний сонячний цикл, історія якого налічує вже майже 270 років. Вони вважаються головною характеристикою рівня сонячної активності, що стрімко падає до нуля. В даний час на зверотній до Землі стороні не спостерігається жодної плями.

В 2008 році Рада директорів Фонду Ясме оголосила про створення премії "Нагорода досконалості" (Yasme Excellence Awards). До премії Yasme Excellence Awards представляються ​​особи, які використовуючи власні творчість, зусилля та відданість зробили значний внесок в аматорське радіо. Вклад може бути визнаний технічним, операційним або організаційним досягненням, оскільки всі три складових необхідні для росту та процвітання аматорського радіо.

WSJT Development Group отримала премію Yasme Excellence Award за 2017 рік (дивіться нижче). з цього приводу K1JT звернувся з повідомленням :

"Нагорода наводить основними авторами G4WJS, K9AN, KI7MT, W9MDB, PY2SDR і IV3NWV, а також K1JT. Але всі, хто прочитав цей список знає, що команда включає в себе багато інших членів, які внесли свої зусилля в створення коду, документації, звітів про тестування та пропозиції щодо поліпшення.

Ми (наведені вище кличні) вирішили пожертвувати готівкою 1000 доларів до фонду захисту ARRL Spectrum. Вітаю всіх, і дякую ще раз за вашу підтримку цей проект!

- 73, Джо, K1JT"

На відміну від міфу про те, що обладнання НВЧ занадто дороге, розвивається сучасна тенденція, коли активність DX повільно переміщується до мікрохвильових частот, де в багатьох країнах розвинуто мікрохвильові технології.

Ось основні причини:
У попередні часи аналогове EME потребувло 1 кВт потужності у CW з дорогими великими параболами на 2,3 ГГц та 5,7 ГГц. Активність HF DX залежить від умов у іоносфері, на які впливає Сонце і кількість плям під час мінімуму сонячного циклу, тоді як EME DX можливі щодня, поки дві віддалені станції можуть бачити Місяць одночасно, за винятком, звичайно, коли Місяць занадто близько до Сонця.

Цього тижня метеорологи прогнозують магнітні бурі (класс G1) , які почнуться 7 листопада і триватимуть до 11 листопада без перерви. Також досить неспокійним буде 15 листопада, коли магнітосфера буде порушена.

 

 

 

Сонце переходить у глибокий сонячний мінімум, який продовжує заперечувати деякі очікування.

За більшу частину минулого тижня Сонце було абсолютно порожнім - без плям - і сонячна активність вважалася "дуже низькою". Проте космічна погода була бурхливою. З 11 по 15 жовтня не пройшов жодний день без геомагнітної бурі. Яскраві аврори були помічені не тільки навколо полюсів, але також у середніх широтах.

Причина цього незвичайного шторму пояснюється у сьогоднішньому виданні Spaceweather.com, та пов'язані із ними очікуваннями на майбутнє.