Новини

11 вересня 2018 року інформаційне агентство РІА повідомило, що РФ пропонує використовувати радіочастоти 65,9-74 МГц та 87,5-108 МГц  для трансляції у цифровому стандарті DRM+.

Аматорська служба у IARU R1 вже має повноваження використовувати всю або частину діапазону 70МГц  на вторинній основі у наступних країнах : Бельгія, Кіпр, Данія, Фарерські острови, Гібралтар, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Монако, Чорногорія, Португалія, Сербія, Словенія, Сомалі, Південна Африка, Швеція та Велика Британія (список оновлюється).

Рішення РФ можете спричнити головне джерело перешкод для радіоаматорів, що використовують 4-метровий діапазон (70 МГц) у Центральній та Східній Європі. Як «вторинні користувачі» цієї частини спектру, радіоаматори не матимуть іншого вибору, як жити з будь-яким втручанням, особливо під час літнього сезону Sporadic-E.

 

Систему зв'язку Heyphone використовували тайські рятувальники, визволяючи 12 хлопців з тайської футбольної команди і їхнього тренера, які опинилися в пастці в затопленій печері Тхам-Луанг. Все б нічого, тільки Heyphone була розроблена в 2001 році, а її творець, радіоаматор G3TDZ Джон Хей, спочив у 2016 році.

Берегова охорона США заявляє, що отримує звіти екіпажів, власників кораблів, інспекторів та інших мореплавців, які знаходяться поблизу світлодіодних систем освітлення, у зв'язку з погіршенням прийому VHF радіозв'язку, цифрового вибіркового виклику (DSC) та автоматичної системи ідентифікації (AIS). Це може бути пов'язано з внутрішнім та зовнішнім освітленням, навігаційними ліхтарями, прожекторами, що використовуються на суднах будь-якого розміру.

Frequenzstorung big bannerНімецький журнал Radioszene повідомляє про проблему електромагнітних перешкод від споживчих пристроїв, наприклад від блоків живлення, працюючих у ключовому режимі та світлодіодне освітлення, та це питання піднімається в Бундестазі (Федеральний парламент).

Член Бундестагу Ральф Ленкерт з політичної партії "Die Linke" (ліва) направив Федеральному уряду 21 запитання поєднаних у запит "Захист ресурсного електромагнітного середовища".

Вчені з США та Канади з'ясували, що рідкісне атмосферне явище "Steve", яке відкрили дослідники-аматори, не є полярним сяйвом, незважаючи на схожість. Точна природа феномена досі залишається невідомою. Про це повідомляє видання Science Alert.