Новини

Дослідницька лабораторія ВПС США уклала з американською компанією Northrop Grumman контракт на проведення досліджень і розробку обладнання, яке дозволить реалізувати систему бездротової передачі енергії з космічних апаратів. Згідно з повідомленням лабораторії, проект отримав назву SSPIDR (Space Solar Power Incremental Demonstrations and Research, покрокові дослідження і демонстрація способів передачі сонячної енергії).

Військовим періодично доводиться діяти в важкодоступних районах, де організація забезпечення вкрай утруднена. При цьому тимчасові бази або аванпости вимагають джерел енергії для підзарядки портативного обладнання, живлення систем зв'язку і спостереження. Для цих цілей можна використовувати мобільні генератори, проте не завжди буває можливо доставити їх на місце в короткі терміни. Передбачається, що проект SSPIDR дозволить вирішити цю проблему.

Вчені з Національного інституту стандартів і технологій створили те, що можна назвати "атомарним" радіотрансівером, приймачем і передавачем одночасно, і за допомогою цього пристрою в межах лабораторії була здійснена передача одної з відомих музичних композицій групи Queen. Основою радіотрансівера є так званий ридберговский атом (Rydberg atom), який являє собою атом, що знаходиться в сильно збудженому енергетичному стані. Такий стан атомів робить їх надчуттєвими до зовнішніх електричних і магнітних полів, з яких, як відомо, складаються радіохвилі.

lazerГрупі дослідників з Гарвардського університету вдалося передати в ефір аудіозапис одного з музичних творів за допомогою радіопередавача, ключовим компонентом якого став напівпровідниковий лазер. Цей лазер використовується в якості джерела радіочастотних хвиль, генератора, крім цього він же виконує функції модуляції переданих та демодуляції сигналів. Дані дослідження є першими кроками в напрямку створення нових типів гібридних електронних фотооптичні пристроїв, які стануть базою роботи надшвидкісних систем бездротового зв'язку, Wi-Fi наступного покоління.

Популярне програмне забезпечення радіоаматорів N1MM Logger+ отримав новий веб-сайт. Зміни включають меншу кількість сторінок, кращу можливість пошуку та виявлення помилок/відстеження проблем, а також вичерпний і простий у використанні список усіх підтримуваних змагань. Посібник N1MM Logger+ онлайн складається з 31 веб-сторінок, кількість зменшено порівняно з попереднім веб-сайтом (104). Розширене меню полегшує навігацію до потрібної сторінки безпосередньо з випадаючого меню.

Реліз: WSJT-X 2.1.0-rc6 2 червня 2019 року

Зміни та виправлення помилок, починаючи з WSJT-X 2.1.0-rc5:

ВАЖЛИВІ ЗМІНИ ПРОТОКОЛУ FT4 *** ЗВОРОТНЬО НЕ СУМІСНИЙ ***
- Довжина послідовності T/R зросла з 6,0 до 7,5 секунд
- Символьна швидкість знизилася з 23,4375 до 20,8333 бод
- Ширина смуги сигналу зменшилася з 90 Гц до 80 Гц