УКХ активнiсть

Більшість радіоаматорів працюють лише на частотах нижче 30 МГц з усього радіочастотного спектра, який охоплює всього 300 000 МГц (300 ГГц).

На щастя, багато аматорів також експериментували зі смугами УКХ та УВЧ, у той час як лише деякі намагалися досліджувати смуги НВЧ та КВЧ до 241 ГГц. Радіоастрономія, військові, комерційні наземні або супутникові станції, а також вчені досліджували і / або займали частоти в мікрохвильовому спектрі.

Верхній кінець випромінювання НВЧ перекриває нижній кінець глибокого інфрачервоного випромінювання і протягом багатьох років ніхто не приділяв великої уваги цьому терегерцовому спектру, який охоплює від 0,1 ТГц до 10 ТГц, доки вони не спіткнулися на унікальні властивості цього субміліметрового випромінювання.

У повідомленні ANS-288 обговорювався експеримент, що використовувався цифровий режим WSJT-X FT8 через супутник. Протягом цього тижня супутникові оператори отримали більший досвід роботи з цим режимом.

В результаті спостереження у етері, для тих, що планують спробувати режими FT8 або MSK144 через супутник, пропонується використовувати ці режими з обережністю і, можливо, повністю уникати їх використання з урахуванням проблем.

9 вересня 2017 р. VK7MO та WA3LBI завершили QRA64D QSO на відстані 18951 км, перевершивши існуючий світовий рекорд DL7FJ та ZL1GSG, що був встановлений 12/03/1997 з використанням CW на відстані 18337 км.

Сьогодні нашу планету накриє найсильніша за останні два десятиріччя магнітна буря, яка триватиме два дні. Це наслідок спалаху X8.2 на Сонці, що був зафіксований 10 вересня о 16:06 UTC.

Земля проходить через потік сонячного вітру і це викликає періодичні геомагнітні бурі навколо полюсів. 13 серпня почалося з шторму G2-класу, який притих в даний час, але може спалахнути знову протягом кількох годин.

Тож, 13-14 вересня чутливі до сонячної активності люди можуть страждати від головного болю, підвищення тиску, піддатися депресії.

Медики радять таким не сідати за кермо, не спускатися у метро і, в разі потреби, негайно звертатися до лікаря.

Водночас, згідно зі статистикою, чисельність метеозалежних людей на Землі не перевищує 10%. Тому більшість з нас, якщо не знають про магнітну бурю, просто її не помічають.

Сонце потряс найбільший вибух за 12 років. Події, що розвиваються на зірці в останні три дні завершилися так, як і повинні були завершитися.

5 вересня на Сонці сталося 13 спалахів класу С (слабкі спалахи) і вище, на наступний день відбулося ще шість спалахів класу С, а потім вся енергія, накопичена в короні Сонця в результаті взаємодії двох найбільших за кілька років груп сонячних плям, розрядилася в одному спалаху унікальної сили - цього вибуху, що стався 6 вересня в 14:02 за київським часом, був наданий бал X9.3.