Традиційним підтвердженням радіозв'язку є QSL картка.

  Шлях не швидкий, а останнім часом і дорогий, але 100% гарантує, що ваші зв'язки можуть бути заявлені на ВСІ найпрестижніші дипломи світу. Крім того для багатьох, особливо радіоаматорів зі стажем, отримання QSL це свято! Думаю, що паперові QSL не втратять своєї привабливості і актуальності ще тривалий час.

  Декілька років тому американці зробили LOTW (всесвітній апаратний журнал в інтернеті). Все більше стає користувачів цього сучасного і оперативного апаратного журналу. Де у кого з 337 країн світу по DXCC, підтверджених QSL в LOTW вже підтверджено 290. На 160м з понад 200 країн, підтверджених QSL в LOTW підтверджено 120 ... Причому є країни, які миттєво (на другий день) підтверджуються в LOTW, коли директ QSL тільки збираються відправляти. Так що за LOTW майбутнє!

   Кілька днів тому на цьому сайті ми виклали файл "ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ в LOTW" - це докладний і вдалий переклад американської інструкції з сайту LOTW з прикладами і поясненнями, зроблений Володимиром EU1SA. Багато наших колег завдяки саме цьому перекладу зареєструвалися і користуються LOTW. Радимо зробити це і вам!

  Останнім часом завдяки старанням американським організаторам eQSL цей вид підтвердження буде зараховуватися на ряд дипломів журналу CQ, такі як CQ's Worked All Zones, WPX and USA-Counties awards на ряду з паперовими QSL або в їх комбінації. Детальніше тут http://newsvc.cq-amateur-radio.com/ Поки у мене асоціації від такого підтвердження - це продовження QSO BPSK, коли кор. кілька хвилин розповідає, що в ефірі він з січня минулого року, а комп'ютер у нього ..., а монітор у нього ..., а початок зв'язку в ..., а кінець зв'язку ... і так до повної перемоги. Далі йде про eQSL. Так що СІ-БІ 100% або як поляки кажуть ЦИМБАЛ БЕНД ((: Тим не менше поживемо - побачимо.

  Висновки:

  • Паперові QSL ніхто не відміняв. Процес довгий і дорогий, але ПРИЄМНИЙ і надійний.
  • LOTW - швидко, надійно. ARRL приймає заявки з пів обороту і навіть виходить дешевше, ніж через традиційні паперові картки. Малувато користувачів ...
  • eQSL поки - від "Authenticity Guaranteed" членів і відповідно до існуючої політикою eQSL членство рівня "бронза" або вище потрібно для того, щоб брати участь в отриманні дипломів журналу CQ через eQSL, ARRL - поки ніяк ...