Новини

Ініціативна група радіоаматорів Харківської області розпочала підготовку до поїздки на Міжнародну радіоаматорську виставку HAM RADIO, яка відбудеться в липні 2018 року в м Фридрихсхафен, Німеччина.

Дана поїздка буде присвячена пам'яті відомого харківського радіоаматора Панченко Миколи Миколайовича, UX7LQ - беззмінного організатора і керівника таких поїздок в 1993-2002 р.р.

До складу ініціативної групи входять:

- Краснокутський Анатолій, UT7LK, тел. 050-266-02-34

- Солоха Леонід, UT6LR, тел. 096-356-11-31

- Росляк Олександр, UX3LF, тел. 050-401-14-70, 096-960-2-960, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

- Гавва Олексій, UR4LL, тел. 050-600-66-77, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі учасники групи мають як досвід поїздок на цю радіовиставка, так і досвід організації масових електронних заходів.

Учасниками поїздки можуть стати ліцензовані радіоаматори України та члени їх сімей. Умовами поїздки є наявність біометричного закордонного паспорта і проведення повної передоплати поїздки станом на 1 квітня 2018 р.

Тривалість поїздки складе близько 11 днів з початком і закінченням у м.Харкові. Іногородні радіоаматори прибувають і убувають з Харкова додому самостійно. Можливий підбір учасників поїздки на шляху прямування з Харкова в Закарпатську область.

Поїздка відбудеться через Угорщину і Австрію, будуть організовані денні зупинки в містах Будапешт і Відень, а також в одному з міст Південної Німеччини для відпочинку, екскурсій і шопінгу.

Орієнтовна вартість поїздки на одну людину повинна скласти 250-300 Євро, вона буде уточнюватися в процесі підготовки. Вартість складається з вартості оренди і парковок автобуса, медичної страховки учасників, їх харчування по шляху проходження і на місці перебування, послуг кемпінгу, акредитації на виставці та деяких інших витрат, інформація про яких буде надана кожному учаснику поїздки. Передбачено повернення грошей у разі відмови від поїздки по форс-мажорних обставин.

Перебування на території виставки планується в умовах охоронюваного впорядкованого кемпінгу з душем і туалетами. Буде розгорнуто стаціонарний пункт харчування для забезпечення всіх учасників гарячою їжею і напоями вітчизняного виробництва.

Під час перебування в Німеччині можливі самостійні поїздки по території цієї країни, а також в сусідні країни (Швейцарія, Франція та ін.) З умовою повернення в пункт відправлення автобуса у встановлений час.

Планується оренда комфортабельного автобуса на 35-40 осіб з достатньою кількістю місця для пасажирів і перевезення вантажу. Весь вантаж, що перевозиться перед перетином кордону буде промаркований по іменах власників для їх індивідуальної відповідальності.

Всі бажаючі взяти участь в поїздці можуть зареєструватися у будь-якого учасника ініціативної групи. В ході реєстрації будуть дані відповіді на всі питання, що цікавлять, а потім підключитися до інформаційних розсилок по електронній пошті. Здорові ідеї по організації поїздки будуть обов'язково прийняті.

Повна довжина маршруту становить близько 5000 км, поїздка буде досить напруженою, не рекомендується для осіб з серйозними проблемами здоров'я. Вікових обмежень немає. Любителям повного комфорту і харчування по системі All Inclusive краще звернути увагу на Туреччину або Єгипет.

Як показує досвід попередніх поїздок, їх учасники повчали масу вражень від відвідування Німеччини та інших країн, роботи в найбільшому зборах радіоаматорів Європи, спілкування з іноземними колегами, покупок і продажів на радіоаматорського ярмарку. Більшість з них повторювало такі поїздки в наступні роки.

За матеріалами першої зустрічі ініціативної групи 4 липня 2017р. підготував Олексій, UR4LL.

Федеральна комісія із зв'язку США (FCC) виділила британській компанії OneWeb набір частот для роздачі інтернету з мікросупутників. Компанія планує запустити сотні супутників, щоб забезпечити віддалені території інтернетом. Тепер ініціатива стала ще на крок ближче до реалізації, пише Engadget.

Традиційно супутники зв'язку піднімають на висоту 35 000 км. Але компанія OneWeb планує запустити 720 мікросупутників на низьку орбіту - 1200 км. За рахунок цього з'єднання буде більш стабільним і швидким. Космічна інфраструктура компанії покриє сільські та віддалені зони. Також проект забезпечить безперебійний зв'язок під час природних катаклізмів.

Компанія отримала в цілому $ 1,7 млрд інвестицій на розвиток проекту. У неї є завод у Флориді, потужності якого дозволяють випускати по 15 мікросупутників в день. За планами, виробництво на ньому буде запущено в 2018 році. OneWeb обіцяла почати створення супутникового угруповання вже в 2019 році. Тепер на шляху реалізації проекту практично не залишилося перешкод. Днями FCC виділив OneWeb частоти для мовлення. Тепер компанії залишилося запустити армаду супутників на орбіту.

Вона була побудована в Галичi (РФ) у 90-ті роки, щоб забезпечити впевнений телевізійний прийом майже по всій області, але з розвалом СРСР грандіозна споруда виявилося покинутою, і до недавнього часу це була споруда, яку облюбували любителі екстремального туризму (руфери).

Телевежа трималась на шести розтяжках, котельня, підстанція, будівля для обладнання і персоналу були здані під ключ. В даний час це все прийшло в порожнє запустіння. Пару років тому з неї забрали навіть сигналізаційне освітлення і кабель.

13 квітня Міжнародний астрономічний союз нагородив космічного фізика та радіоаматора Астти Пеллінен-Ваннберга SM3UHV, призначивши ім'я небесному тілу - Астероїд 11807 Ванберг.

Шведська національна аматорська радіокомпанія SSA повідомляє:

Аста Пеллінен-Ваннберг - професор кафедри фізики Університету Умео. Вона вперше почала використовувати радар при вивченні метеорів, коли їх маленькі частинки проникають в атмосферу.

"Метод тепер застосовується приблизно на десяти станціях у всьому світі. Це метод підвищує здатність вивчати різні великі метеорні потоки, більш дрібні частинки та їх деталі у взаємодії з атмосферою", говорить Аста Пеллінен-Ваннберг.

Аста є головою Шведського національного комітету радіозв'язку SNRV і досліджувала метеори разом з Гудмундом Ваннбергом SM3BYA, який працював технічним менеджером на радарі EISCAT в Кіруні та працює доцентом Університету Умео.

Експерт ARRL з радіозавад Майк Грубер W1RM, опинився в Каліфорнії для віявлення джерела шуму від від ліній електроживлення, де у відзнятому відео він показує, як відстежити джерело шуму в реальному світі. Приклад записаний у населеному пункті Pleasant Hills, Каліфорнія, квітень 2015 року.