УКХ активнiсть

Terry M0VRL повідомляє, що 14 липня 2017 року він завершив QSO на відстані 2662 км (IO70PO) з Pedro EA8AVI на Канарських островах (IL28FC), який перевищує рекорд IARU region 1 у діапазоні 23см.

Террі працює на Icom IC-910X, підсилювач потужності Gemini 23 антена 67 елементів Wimo Yagi.

Педро працює на Icom 910X з 23 елементою Tonna Yagi.

Рапорти 51 в обидва кінці були отримані у SSB.

QSO було завершено о 20.21UTC з обміном рапортами та локаторами.

Шановні радіоаматори! Запрошуємо вас взяти участь в наших традиційних змаганнях на коротких і ультракоротких хвилях "Кубок Кривбасу-2017". З регламентом змагань можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://krivbassham.org.ua/index.php?page=cup2017

У цьому році в змаганнях на КХ введений ряд нововведень-змінено час змагань на більш ранiше, введена підгрупа молодіжних шкільних клубних станцій, члени радіоклубу КРИВБАС проживають в Софіївському, Широківському, Апостолівському районах - також можуть взяти участь, вони передають - KS.

Також звертаю вашу увагу, що при участі в цих змаганнях можна отримати наш диплом "Кривбас", виконавши його умови http://krivbassham.org.ua/index.php?page=krivbass,которые в цей день істотно полегшуються. Диплом видається на підставі вашого звіту за участь в змаганнях безкоштовно і висилається на домашню адресу заявника разом з сертифікатом і призом за "Кубок Кривбасу".
Уже заготовлено медалі і кубки! До зустрічі в змаганнях!

Книга 'The VHF/UHF DX Book'  була написана на початку і у середині 1990-х років групою досвідчених розробників обладнання та ентузіастів DX-інгу на VHF/UHF, в спробі прокращити наші знання і стимулювати подальший розвиток подій. Врешті-решт інформація з'явилися на роздрукованих сторінках коли книга вийшла друком.

Щоб зберегти цю інформацію живою для майбутніх поколінь УКХістів цифрова копія другого видання (1995) з дозволу власника авторських прав TRPublishing і його власника Тревора Приса, в даний час випущений як файл для безкоштовного завантаження.

Як і у всіх старих книгах, завдання для читача, щоб відокремити  з усіх частин книги частини, які мають неминущу цінність, а які стали застарілими. Але ми не даємо ніяких вибачень за це; навіть застарілі деталі залишаються точним знімкком VHF/UHF DXінгу в період свого розквіту.

Roger Blackwell  GM4PMK

www.marsport.org.uk

 

Зацікавила стаття "Heartbeat of the Sun from Principal Component Analysis and prediction of solar activity on a millenium timescale" про нові методи аналізу та прогнозування сонячної активності на тисячолітній шкалою часу. Радіоаматори звикли відстежувати 11-річні цикли сонячної активності, проте вже відносно давно, в дослідженнях, згадуються і гранд-цикли тривалістю 350-400 років.

pic uu4jbjЯк повідомляє Микола UU4JBJ 3 січня 2017р в Євпаторії (Крим) о 11:30 несподівано голосно було чути PMR радіостанції Болгарії і короткочасно Туреччини. В основному будівельники та мабуть навантаження-розвантаження кораблів. О 11:47 проходження пропало. Через 2 години із заходу прийшов фронт і почався сильний снігопад. Прийом проводився на Baofeng UV-3R, антена Харченко на 446 МГц. За весь час спостереження з 2008 року на цій частоті - таке зимове проходження спостерігалося в Євпаторії вперше.